V devadesátých letech jsme pátrali po zajímavé záhadě. Tu zmiňovali už v 18. století alpští horalé, ale její stopu jsme objevili i na Šumavě. Jedná se o velmi nebezpečného (byť nevelkého) tvora, který připomíná bezocasou j eštěrku či obživlou smrkovou šišku. Přihlásil se svědek, který možná zachytil poslední stopu. A právě na Šumavě!

Karel Z. Na Šumavě vyrůstal, v roce 1963 se opět vypravil se svým strýcem do lesů kolem Modravy. Doprovázel je strýcův kamarád, armádní důstojník, a tak se dostali i na kraj jinak zapovězeného pohraničního území. Prý tam byly největší houbařské úlovky a nádherná příroda, pravá divočina. Za Modravou spatřili neznámého a velmi podivného tvora. Ale nechme vyprávět našeho svědka: „Zvíře bylo asi 70 centimetrů dlouhé, připomínalo přerostlou ještěrku s načervenalýma očima a se šupinatým tělem. Tvor nás chvíli pozoroval, potom bleskově zmizel. V životě jsem neviděl tak rychlý a mrštný manévr. Zvláštní bylo, že se nás zmocnil podivný strach, rozbolela nás hlava, začalo nás píchat v uších. Chvíli jsem okolí viděl rozmazaně, nejasně. Ale asi po pěti minutách jsme opět byli v pohodě.“

Jak jsme zjistili, podobný tvor tu býval k vidění už během 19. století, píše o něm i doktorka Voráčková. Řadu let sbírala svědectví starousedlíků ze Šumavy. Údajný „létající červ“ je zajímavý fenomén, znají ho i v Alpách, tam se nazýval „tatzelwurm“. S pravými červy nemá nic společného, jeho popis se celkem shoduje s popisem našeho svědka. Zdejší obyvatelé se netvora velmi obávali, protože prý dokázal zabíjet na dálku. Někdy se zase hovoří o jedovaté kůži létajícího červa, záleží na regionu. Podle kryptozoologů může jít o velkého mloka se schopností vylučovat jedovatou látku (tzv. salamandrin). Leptá pokožku, může ublížit alergikům. Záhadologové jdou ale jiným směrem, nebezpečnost vidí v mentálním útoku na člověka nebo jiné zvíře. Dojde k „uhranutí“ a narušení bioplánu v těle, organismus začne zmatkovat a nepostupuje podle zákonů. Narušené biopole se hlásí stejnými příznaky, jako v případě našich svědků. Spletli se, nebo opravdu spatřili bájného červa, tatzelwurma?
(nov)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698802
DnesDnes130
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2320
Tento měsícTento měsíc13636

Partnerské weby

apartman banner