Největším tajemstvím Kostariky jsou kamenné koule. V hlubokých džunglích, poblíž řek i na úpatí hor jich ležely stovky a možná i tisíce. Nejmenší z nich jsou velké jako tenisový míč, největší mají v průměru téměř dva a půl metru a váží až šestnáct tun. Jejich povrch je dokonale opracován. Byly vybroušeny ze žuly, která se na místech nálezu nenachází,což jasně dokazuje umělý původ. Kdo, a předevší m proč koule vyrobil, zůstává dodnes záhadou. Archeologové nenašli obdobné artefakty nikde jinde na světě.
Na Novém Zélandu Maorové nazývají podobné útvary nebeskými koulemi a přisuzují jim vesmírný původ. V Kalifornii, u jezera Owens, byla nalezena koule, v jejímž středu ležel tajemný předmět, zhotovený z hmoty připomínající porcelán a z neznámého kovu. Byly tyto koule vyrobeny uměle, anebo jde o neobyčejný výtvor matky přírody?
Do dnešní doby se neprokázal původ těchto kulovitých útvarů a jejich neobvyklé vlastnosti zůstávají i nadále obestřeny tajemstvím. Uchopí-li je do rukou velmi citliví lidé, mohou pocítit příliv tepla a posilující energie, jiní naopak slábnou a zmocňuje se jich nevolnost. Kamenné koule zjevně nasávají energii, kterou po určitý čas hromadí a pak, neznámo proč, vyzařují do prostoru. Svým zásahem do energetického pole člověka mohou skutečně ovlivnit jejich zdravotní stav. Co jim dodalo tyto unikátní schopnosti?
(nag)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474856
DnesDnes23
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1197
Tento měsícTento měsíc6486

Partnerské weby

apartman banner