Když bylo Danovi pět let, byl zcela obyčejným chlapcem. Jeho babička, pediatrička, řekla psychologovi, že se vyvíjí velmi dobře. Sotva roční už začal mluvit, což je sice u chlapce poměrně zřídkavé, ale ne neobyčejné. Jedno odpoledne začal chlapec mluvit k babičce cizím jazykem. Byla to jakási zvláštní angličtina, přestože se chlapec žádnému cizímu jazyku neučil. Ale mluvil! Velmi živě, bez problémů. Byly mu tehdy tři roky...

Rodiče celá záležitost překvapila. Mysleli si však, že to slyšel v televizi, „vždyť stále něco opakuje". Celou záležitost nebrali vážně. O půl roku později jela celá rodina na závody psích spřežení. Jelikož Danův otec tvrdil, že chlapec má velmi rád zvířata, všichni byli přesvědčeni, že mu udělají radost. Sotva však spatřil spřežení, byl viditelně vystrašený. Náhle přiběhl k jednomu z nich a začal si povídat s majitelem. Byl to americký závodník. Ten potom překvapeným rodičům vyprávěl, že chlapec se ho ptal na něco, co se stalo na Aljašce před sto roky! A že dokonale ovládá jazyk, přestože se vyjadřuje trochu postaru.

Navzdory protestům babičky se rodiče rozhodli nechat chlapce vyšetřit psychiatrem. Ten potvrdil, že chlapec je úplně normální. A navíc vůbec nedokáže mluvit anglicky. Tehdy rodiče pochopili, že objasnění celé záležitosti je třeba hledat někde jinde.

Rozhodli se obrátit na terapeutku. Ta začala pracovat s chlapcem za asistence jasnovidce a shodli se na tom, že v Danově těle se skrývá takzvaná stará duše. V předcházející inkarnaci byl americkým vědcem, který zkoumal počasí na Aljašce. Cestoval se psím spřežením, zabloudil a zmrzl. Rodiče by tomu těžko uvěřili, kdyby nebylo předcházející příhody, jeho schopnost dorozumět se s cizincem a jiných momentů.
(mz)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471053
DnesDnes265
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1468
Tento měsícTento měsíc2683

Partnerské weby

apartman banner