Legendy říkají, že kdysi dávno měl každý člověk třetí oko. Navíc bylo viditelné a spočívalo uprostřed obočí, u kořene nosu. Každý z nás má třetí oko, ale málokdo ho dokáže využívat. Časem však člověk začal duchovně upadat. Někdy však může dojít i k spontánnímu otevření třetího oka, což se mnoha lidem stalo po úrazu či otřesu mozku. Někteří vědci míní, že třetí oko (tedy naše mimořádné schopnosti,jogíny nazývané siddhis) je malá žláza uprostřed mozku velikosti fazolového zrna, epifýza.

V tradici Východu i Západu se epifýza odedávna spojovala s duší a představivostí. Řecký anatom Herofilus, který žil v 4. století před Kristem, tvrdil, že epifýza kontroluje průtok myšlenek. Učenci novověku předpokládali, že je sídlem obrazotvornosti a díky ní má naše duše a mysl vliv na fyzické tělo.

Pro dnešní vědce je epifýza nesmírně zajímavou žlázou. Je citlivá na světlo a denní dobu, což zřejmě souvisí s hormonem melatoninem, který žláza produkuje a který redukuje stav spánku a bdění. Epifýza ho produkuje pouze v noci, ve tmě. Je známé, že u lidí, kteří se nacházejí ve stavu tranzu, vytváří epifýza větší množství melatoninu.

Víme, že melatonin udělal v současném světě velkou kariéru. Pomáhá například pilotům a letuškám poradit si se změnami časových pásem. Melatonin prý má vliv i na stárnutí, proto je nazýván také hormonem mládí. Protože se jedná o přírodní hormon, nelze ho patentovat a většina farmaceutických firem má ve své nabídce melaninové tablety, které hltají lidé stále častěji. Projevily se však u nich paranormální schopnosti? Neprojevily! Je to nepříjemná zpráva pro ty, kteří by si chtěli jednoduše a bez námahy otevřít třetí oko.

Jak si však třetí oko otevřít? Jsou lidé, kterým se to zřejmě nepodaří nikdy. Jsou to především "tvrdí" materialisté, kteří se duchovním věcem posmívají a tvrdí o nich, že jsou pouhým výmyslem. Otevřít třetí oko se hned nepodaří ani těm, kteří ho chtějí využít ke čtení cizích myšlenek či na podobné "aktivity". Pokud však ano, velmi rychle o tuto schopnost přijdou.

Aktivizování třetího oka má sloužit především pro vlastní duchovní vývoj, k tomu, abychom si uměli lépe poradit se životem, správně se rozhodovat, rozlišovat, rozvíjet svoji intuici. Metod na otevření třetího oka je několik. Většina z nich pochází od dávných jogínů a mudrců Východu. Jogíni většinou začínají dýcháním, které postupně prohlubují. Pro začátečníky je lepší naučit se ho pod vedením zkušeného učitele. Začátečníci si mohou pohodlně sednou v pozici faraona nebo do lotosového květu, ruce položit na kolena (dlaně směrem nahoru), palec a ukazovák spojit. Začneme pomalu a hluboce dýchat bránicí. Nádech (počítáme jedna, dva, tři, čtyři), výdech (jedna, dvě, tři, čtyři). Párkrát se důkladně nadechneme a vydechneme, přičemž můžeme pocítit lehkou závrať hlavy - tak působí zvýšená dávka kyslíku. Takovým způsobem se rychleji zbavíme dotíravých myšlenek. Koncentrujeme se na dech a potom se v mysli soustředíme na bod mezi očima. Můžeme se na sebe dívat i v zrcadle - tehdy si uprostřed obočí přilepíme modré kolečko nebo kamínek a představujeme si, že na tomto místě vzniká energetický vír, zářící modrou nebo fialovou barvou. Nečekejme, že se nám třetí oko otevře okamžitě. Musí uběhnout týdny i měsíce každodenního cvičení dlouhého nejméně 30 minut denně.
(mh)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475215
DnesDnes382
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1556
Tento měsícTento měsíc6845

Partnerské weby

apartman banner