Je to jeden z nejzáhadnějších fenoménů, jehož existenci nelze zpochybnit, protože ho potvrzují nejen výpovědi mnoha lidí, ale i věrohodné historické záznamy. Ruští vědci začali před několika lety zkoumat fenomén dvojníků a dospěli k názoru, že nejde pouze o psychickou, ale i o energetickou a fyzickou skutečnost. Kdo nebo co jsou tedy dvojníci, jaká je záhada nepochopitelné podobnosti jejich životních příběhů, jejichž objevení se jako léčitelů, zachránců, ale i zvěstovatelů s mrti?

Příběh italského krále

V roce 1900 italský král Umberto vstoupil do jedné z římských restaurací, aby poobědval. Když spatřil jejího majitele, oněměl. Zdálo se mu, že vidí svůj portrét. Muž proti němu byl stejně vysoký, měl tutéž barvu vlasů a očí. Když pominulo první překvapení, král Umberto (narozený 14. března 1844 v Turíně) se zeptal majitele restaurace, jak se jmenuje, kde a kdy se narodil. Dostal následující odpověď: "Jmenuji se Umberto, Vaše výsosti, a narodil jsem se v Turíně 14. března 1844."

Ukázalo se, že manželka majitele restaurace se jmenuje Margharita, stejně jako italská královna. Oba páry uzavřely manželství 2. dubna 1866.

Také syn majitele restaurace se jmenoval jako následník trůnu Vittorio! Jak zjistili později, majitel restaurace otevřel svoji restauraci 8. prosince 1878, přesně v den korunovace krále. Oba Umbertové si dohodli schůzku na následující den na lehkoatletických závodech. K setkání však už nedošlo, jelikož králi oznámili, že majitel restaurace zemřel nešťastnou náhodou, při špatném zacházení se zbraní. Umberto tehdy údajně řekl, že je mu to líto a pokračoval: "Přestože teprve nyní cítím, že jsem sám sebou, ne všechno v našich osudech bylo stejné. On už nežije, zatím co já..." Umberto to už nestihl dopovědět, ozvala se střelba a král padl mrtev. Zabil ho anarchista Gaetano Bresci, který přijel z Ameriky.

Smrt carevny Kateřiny II.

Její příběh zaznamenala hraběnka A. D. Bludová: "Dvorní dámy, které měly službu 2. listopadu 1796 u carevniných dveří, ji spatřily v nočním úboru se svíčkou v ruce, jak vychází ze své ložnice a míří do trůnního sálu. Nejdříve je tato pozdní vycházka překvapila. Potom zneklidněly, že se Kateřina nevrací zpět do ložnice. Šokovalo je, když najednou uslyšely zvoneček z její ložnice. Když tam vešly, viděly ji ležet v posteli. Nespokojená Kateřina se zeptala, kdo ji nenechá spát. Dvorní dámy se jí bály říci pravdu, ale carevna, která viděla jejich znepokojení, je k tomu donutila. Když jí řekly, co se stalo, přikázala, aby ji oblékly a zamířila do trůnního sálu. Tam spatřila něco neobyčejného: Celý sál byl osvětlen zvláštním nazelenalým světlem a na trůně seděla - druhá Kateřina! Carevna omdlela a od té doby se její stav začal zhoršovat. Třetí den zemřela..." Její "druhé já" však viděli i obyčejní smrtelníci.

Dvojník zachránce

Po vylodění v Normandii v roce 1944 americký seržant Alex Griffith byl v čele výzvědné skupiny. Když přicházeli k blízkému lesíku, spatřili na cestě jakousi postavu. Byla to přesná kopie - dvojník seržanta, která mávala rukama a zdálo se, že něco křičela, ale vojáci nic neslyšeli. Bylo však jasné, že dvojník nechce, aby postupovali dále. Griffith vydal rozkaz vzdálit se a zakrátko se ukázalo, že na místě, kde stál dvojník, bylo minové pole. Kdyby se nezastavili, všichni by zahynuli.

V roce 1964 seržant Griffith přijel i s rodinou do Francie na dovolenou. Jednoho dne se navzdory silné bouřce vydali společně na procházku. A znovu se na cestě objevila postava dvojníka, která mávala rukama a něco volala. Seržantova rodina se zastavila. O několik minut později se na místo, kde před chvílí stál dvojník, svalil mohutný strom zlomený větrem. Byl by je všechny zabil.
han)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475245
DnesDnes412
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1586
Tento měsícTento měsíc6875

Partnerské weby

apartman banner