Byl 24. červenec 1924, další den nesnesitelného vedra v poušti Středního východu, tehdy ještě nazývaného Mezopotámie. Arabové byli opět ve zbrani a Britové se je snažili udržet pod kontrolou, kde jen to bylo možné. Toho dne se vydali poručík W. T. Day a pilot D. R. Stewart v jednomotorovém letadle na rutinní obhlídku pouště. Odhadovaná doba trvání letu: čtyři hodiny. Od té doby je nikdo neviděl.
Letadlo se našlo den poté, ale záhada se tím jen více prohloubila. V nádrži byl dos tatek paliva a motor startoval bez problémů. Na letadle nebylo po střelbě. Ani náznak příčiny, proč přistáli tam, kde přistáli – uprostřed nehostinné pouště. Průzkumná skupina objevila něco, co přidává další otazníky k případu zmizelých letců. Vedle letadla byly otisky bot – tam, kde letci Day a Stewart vyskočili z letadla. Jejich stopy potvrzovaly, že muži opustili letadlo a společně odešli asi čtyřicet metrů. A tam stopy náhle končily. Podle stop se muži prostě zastavili, jeden vedle druhého. Potom z tohoto místa záhadně zmizeli.
Obrněné vozy, letadla a hlídky místních domorodců prohledávaly kilometry pouště. Po zmizelých letcích však nenalezly nikde ani památky. Tam, kde v písku jejich stopy končily, končil také příběh jejich života. A tam také začala další záhada, příběh, který je bezpochyby jedním z nejpodivnějších.
(nag)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471042
DnesDnes254
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1457
Tento měsícTento měsíc2672

Partnerské weby

apartman banner