Představa, že stigmata jsou historickým jevem spojeným se zbožnými jeptiškami a knězi, vzala víceméně za své v roce 1993, kdy jistá žena z Lincolnu v Anglii vyprávěla svůj podivuhodný příběh.
Heather Woodsová, třiačtyřicetiletá vdova, tvrdí, že nejen nese Kristovy rány jako absolutní důkaz své víry, nýbrž že byla v jejím důsledku i vyléčena z rakoviny, která ji ohrožovala na životě.

První událostí, která vedla k tomuto zázraku, bylo, že u ní v roce 1990 byla zjištěna zhoubná progresivní forma rakoviny. Podstoupila rozsáhlou operaci, která však chorobu neodstranila, a trávila čas v léčebně, kde čekala na svůj konec. Navzdory této zkoušce její oddanost Bohu nepolevila. Pak v květnu 1992 spatřila živý obraz Ježíše na kříži a cítila se k němu přitahována. Ocitla se v jakémsi vidění, kdy se nacházela mimo své tělo a necítila žádnou bolest ani úzkost. Když se jí vrátilo normální vědomí, všimla si, že se jí na rukou, na nohou a na bocích tvoří zarudlá místa, která svědila.

Tyto fyzické projevy trvaly tři týdny a každý den z nich několik hodin prosakovala krev. Na čele jí vystoupilo znamení kříže a na noze se jí objevilo cosi jako svatozář nebo trnová koruna. Zavolala svého lékaře a ten žasl, když ji uviděl. Řekla mu: „Jsem uzdravená.“ A skutečně rakovina zmizela.

Stigmata se znovu objevila o Velikonocích v roce 1993, jak bylo ve vidění předpovězeno, a nafilmoval je televizní štáb pracující na pořadu o náboženských záležitostech. Heather Woodsová trvá na tom, že byla vyvolena a vyléčena, aby nesla toto viditelné znamení, aby světu bylo dokázáno, že zázraky se dějí a víra je stále důležitá.

Život paní Woodsové díky tomu prošel zásadní změnou. Zároveň se stigmaty začala pomocí automatického psaní pokrývat stránky papíru textem ve stylu, který jí nebyl vlastní, a činila tak levou rukou, ačkoliv sama píše pravou. Tyto texty obsahovaly podrobné filozofické úvahy o lásce a zručně provedené kresby, například ukřižování Krista. V tomto případě se stigmata nedají popřít. Díky televiznímu štábu jej mohly vidět miliony diváků.
(vlb)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453094
DnesDnes410
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden1001
Tento měsícTento měsíc4040

Partnerské weby

apartman banner