Občas se v tisku objeví zprávy o různých netvorech, záhadných bytostech, jejichž původ si nikdo nedokáže vysvětlit. Uplynulo téměř čtyřicet roků od doby, kdy obyvatelé Lovelandu v americkém státě Ohio často pozorovali v blízkosti města zvláštní bytosti. Byly 90 až 150 centimetrů vyso ké a vzhledem připomínaly humanoida. Jejich pokožka byla hladká a nazelenalá. Bytosti se volně pohybovaly po stromech, chytaly se větví.

V březnu 1972 kolem jedné hodiny v noci, když místní policista hlídkoval na ulici Riverside, najednou spatřil něco podobného psovi. Pomalu se k tomu přibližoval a tehdy záhadná bytost přeskočila pouliční bariéru a běžela směrem k Miami River. To ale stačilo, aby ji mohl policista důkladně popsat, a dokonce ji nakreslit. Podle něho byla bytost 90 až 120 centimetrů vysoká, vážila asi 25 až 35 kilogramů, měla nazelenalou pokožku a hlava připomínala žábu nebo ještěrku. Policista podal zprávu na policejní stanici. Bylo rychle zorganizováno pátrání, ale na místě, kde se bytost pohybovala, našli pouze výrazné stopy tlap směřujících k řece.

O dva týdny později se bytost objevila znovu. Také tentokrát ji policista spatřil při noční obchůzce, lépe řečeno objížďce. Při jízdě viděl, že u silnice leží nějaké zvíře. Rozhodl se zastavit, myslel si, že jde o ztraceného psa. Když vystoupil z auta, zvláštní bytost prudce vstala, podívala se na něho, nevydala žádný zvuk, přeskočila blízký plot a zmizela ve tmě. Policista po ní začal střílet, ale netrefil se. Přivolal pomoc, ale navzdory důkladnému prohledání okolí se nic nenašlo.
(ngn)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453496
DnesDnes192
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden1403
Tento měsícTento měsíc4442

Partnerské weby

apartman banner