Zhruba před sto lety se v jednom pražském domě téměř ve stejný okamžik narodila dvě děvčátka. Obě dostala jméno Marie a zdálo se, že víceméně shodou okolností nosí stejné příjmení Čapková. Jejich rodiny neměly nic společného a jedna z nich se časem přestěhovala do Posázaví. Marušky dospívaly a po dvaadvaceti letech se opět obě ve stejný den i hodinu vdávaly, i když každá v jiném městě. Muž každé z nich se jmenoval Jan Zajíc. Uplynuly další desítky let. Jedna z Marií trpěla vleklou chorobou a léčila se v nemocnici v místě bydliště. Druhá Marie přijela do téhož města na návštěvu k dceři a postihl ji akutní záchvat. Byla převezena do místní nemocnice a uložena na stejné interní oddělení jako její jmenovkyně. A zde pak obě ženy ve stejný den, pouhých pár minut po sobě, zemřely.

Zní to neuvěřitelně. Dvě ženy, které se kromě krátkého dětství za celý svůj život nikdy neviděly, a přesto měly tolik společného. Jejich příběh je pravdivý a není ojedinělý. Zdá se, že svět je plný podivných shod.

V rodině Marie Weinertové z Prahy již po tři generace dochází k záhadným náhlým úmrtím. Vždy, když prvorozené dítě nastoupí do první třídy, jeho otec zemře.
„Tu neuvěřitelnou shodu okolností anebo možná prokletí, které pronásleduje naši rodinu, jsem si poprvé uvědomila až po smrti svého syna. Bylo mu pouhých 28 let, když se nešťastnou náhodou otrávil plynem. Zůstala jsem sama a noci byly neskutečně dlouhé. Přemýšlela jsem o všech tragédiích, které mě postihly, a tehdy mi to došlo. Můj otec zemřel v roce 1939 a já šla zrovna do první třídy. Přesně po 21 letech skolil mého manžela infarkt a náš syn zrovna začínal chodit do školy. Uplynulo dalších 21 let a syn zahynul. Jeho dcera nastupovala školní docházku. Všichni tři zemřeli poslední pondělí měsíce mezi 21. a 23. hodinou.
Je to ojedinělé spojení lidských osudů s čísly, které je pro nás do dnešního dne tajemstvím. Musíme hledat dlouhé spojitosti, abychom pochopili uložená dávná tajemství.
(nag
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503913
DnesDnes146
VčeraVčera566
Tento týdenTento týden2165
Tento měsícTento měsíc15259

Partnerské weby

apartman banner