Právě nyní, v dubnových dnech, si připomínáme výročí úmrtí známého herce Vlastimila Brodského (15. prosince 1920 - 20. dubna 2002), přáteli a kolegy zvaného Bróďa. Zemřel na své chalupě na Českolipsku a svůj život ukončil sám, jediným výstřelem do hlavy. Dalo se to očekávat, dalo se tomu třeba předejít? I o tom jsme si

povídali s astroložkou, kartářkou a numeroložkou Danielou Hannah.

Co ukazuje nativní horoskop Vlastimila Brodského?

„Slunce měl při narození nepříjemně postavené na Saturn, tato kvadratura vytváří rozpor mezi vůlí, touhou a realizací. Protichůdné touhy způsobují časté prohry. Sebeomezování a nejrůznější zábrany mají pak neblahý vliv na fyzické i psychické zdraví. Konstelace obecně nepřeje trvalému úspěchu, často vyvolává nečekané situační zvraty, pochybnosti, frustrace, deprese, zklamání, ztráty.

Ani aspekt Slunce na planetu Jupiter nebyl pěkný, je to další kvadratura. Pod jejím vlivem se člověk může projevovat nepromyšleně a přehnaně, jakoby chtěl příliš rychle všeho dosáhnout, ale chybí mu k tomu kázeň a rozvaha. Je třeba dávat pozor na ukvapené, zbrklé jednání i nerealistické představy o sobě.

Luna ve Vodnáři prozrazuje, že tento známý herec preferoval partnerky originální a zábavné, aby se s nimi nenudil. Ovšem při tomto postavení Luny je vždy nutné pohlídat si i žárlivost a společné finance.

Karmická planeta Pluto byla usazena v tématech partnerských vztahů, smluv a dohod, k hercově transformaci tedy docházelo prostřednictvím vztahů. Pro jedince s tímto postavením Pluta není snadné udržet jak vztahy partnerské, tak rodinné či pracovní. Pluto tlačí na to, aby ve spojitosti se vztahem chtěl „všechno nebo nic“.  Problematický Uran se v nativním horoskopu pana Brodského vyskytoval ve druhém domě financí a hodnot. V jeho životě se tak střídala období dostatku a nedostatku. Pozice Uranu jasně upozorňuje, že veškeré investice je nutné pečlivě promýšlet.

Slunce v trigonu na Neptun je potvrzením, že měl intuici, ale emocionální povahy. Projevovala se soucitem a citlivostí. Trigon ukazuje na vztah k umění, dar všezahrnující lásky, a také je varováním před nereálnými vizemi a představami, jejichž nenaplnění vede k emocionálním výkyvům.

Merkur, planeta komunikace a myšlení, byla v horoskopu pana Brodského dost nepříjemně postavena. To ukazuje, že schopnost mluvit a psát byla potlačena, mohl trpět úzkostmi při mluveném projevu, byl opatrný v myšlení a měl jen slabě rozvinuté technické a praktické schopnosti. Merkur ve dvanáctém domě se vždy pojí k podvědomí. Rozhodnutí člověka pak probíhají na bázi emocí, nikoli logického myšlení, osoba může trpět nedostatkem sebedůvěry, což ale skrývá. Pozice Merkuru nevylučuje potíže při získávání nových znalostí, bývá překážkou v rozvoji potenciálu člověka.

Černá Luna v horoskopech upozorňuje na slabá místa, karmický dluh. Na základě jejího postavení lze předjímat, že se duši herce v minulém životě stalysituace, které jí snížily sebevědomí. Setkala se s ponížením. Tuto karmickou zátěž  si přinesla a měla na sebevědomí pracovat, zdravě ho budovat. Takto aspektovaná Černá Luna obvykle brzdí prosazování názorů a přání, jedinec může být sám sobě brzdou. Často jde o inkarnovanou duši, která se těžce vzpamatovává z válečných hrůz a násilí.“

A co říká horoskop o skonu a jeho okolnostech?

„Šlo o úmrtí pod vlivem Luny, která se vyskytovala v blízkosti Marsu, tedy smrt velmi rychlou.

Rok, v němž zemřel, byl čtyřkový, pod tarotovou kartou‚Císař‘. Číslo čtyři poukazuje na řád a pořádek. Symbolizuje pozemní jistotu a spolehlivost. Čtyřka je o pravidelnosti a touze po stabilitě, do vztahů i situací zavádí pravidla. Snaží se zkrátka nastolit pořádek i za cenu toho, že zboří vše, co nestojí na pevných základech. Mohou se objevit finanční nebo materiální potíže. Vlastimil Brodský půl roku po narozeninách, které měl v prosinci, vstoupil do období, kdy se mu začalo bortit vše staré, nefunkční. Vesmír mu chtěl vzít vše, co nemělo pevné základy, včetně vztahů partnerských, rodinných či pracovních, tlačil ho do změn. Planeta Mars v době úmrtí aktivovala vztahové záležitosti. Pod tímto aspektem jsou lidé nuceni ukončit a uzavřít veškeré vztahy. V době smrti se karmické Pluto pohybovalo dvanáctým domem. Při tranzitu dvanáctým domem může člověk pociťovat osamělost, izolaci, jakousi marnost. Jsme tu sami za sebe a průchod Pluta na to každého upozorní. Pluto se pohybuje velmi pomalu, avšak právě v období úmrtí se tato planeta nepříjemně - v kvadratuře - postavila na Jupiter, planetu štěstí.  Pluto již dlouhodobě působilo na vztahové problémy, které v sobě jistě herec řešil již několik měsíců. Podíváme-li se do progrese, pak je vidět, že jeho Slunce působilo v Rybách a v období úmrtí byl Mars, planeta aktivity, v kvadratuře na Černou Lunu, tedy v nedobrém postavení. Dále se utvořil aspekt Merkur kvadratura Uran, který měl pan Brodský i při narození. Zde se zopakovalo stejné postavení, přičemž Merkur zastupuje myšlenky a Uran rychlé, neočekávané zvraty. Jelikož v den úmrtí Slunce aktivovalo svou přítomností planetu Uran, která, jak jsme si již řekli, kontaktovala Merkur - myšlenky, přišlo to jako blesk z čistého nebe.“

(nam)

Kontakt: www.astrokarty.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500903
DnesDnes552
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3593
Tento měsícTento měsíc12249

Partnerské weby

apartman banner