Většina živých organismů negativní záření geopatogenních zón nesnáší. Ale jsou i zvířata, která naopak toto záření vyhledávají. Máme-li dům a váháme, kam postavit pohovku či postel, mohou nám jako indikátory geopatogenních zón posloužit kočka a pes. Tam, kam si

lehne pes, by měla být umístěna postel. Pes je velmi citlivý na infrazvuk, proto nesnáší místa, kde se GPZ nachází. Tyto zóny GPZ totiž ionizují nahoru na zemský povrch, jsou zdrojem infrazvuku. Mezi slyšitelným zvukem a infrazvukem neexistuje přesná hranice. Udává se rozmezí mezi 16 až 20 Hz. Infrazvuk používají k dorozumívání velryby, hroši, sloni, aligátoři, nosorožci a okapi. My infrazvuk sice neslyšíme, přesto nám může způsobit vážné zdravotní problémy. Vnímaví jedinci mohou pociťovat tlak v uších, mají pocit, že jim uši zalehly, jak se říká.

Pro psa, který je schopen vnímat sluchem i podprahová dráždění, je infrazvuk nesnesitelný. Proto je potřeba dávat pozor na to, kde hodláme postavit psí kotec, aby tam nebyli psi nešťastní a nemocní.

Když po domě pustíme kočku, opět sledujeme, kam si lehne. Kočka ráda vyhledává místa, kde jsou GPZ, hledá jejich infrazvuk. Tam pak rozhodně neumísťujeme postel ani židle a křesla. Kočka v místě, kde je jí to příjemné při dýchání, vytváří podobný zvuk infrazvuku. Ten ji rozvibruje a ona, jak se říká, vrní.

Všímejme si také přítomnosti mravenců. I mravencům je dobře na GPZ. Takže pokud by se mravenci, které jsme přinesli, snažili „odstěhovat“, je místo vhodné pro postel nebo sedací soupravu. I když jsou mravenci malincí, přesto produkují určitý zvuk, který je podobný infrazvuku. Tam, kde je v lese velké mraveniště, se obvykle kříží GPZ.

Pokud umístíme úly se včelami do geopatogenní zóny, pak mají větší snůšku, poněvadž infrazvuk zvyšuje jejich aktivitu. Snad proto, že i zvuk, který vydávají svými křídly, je podobný infrazvuku GPZ. 

Říkávalo se, že „vlaštovky nosí štěstí“. Možná je to proto, že tam, kde mají hnízdo, jsou pozitivní zóny. Ptáci ve většině případů hnízdí mimo GPZ. Naopak místa, na která zvířata s oblibou kálí, bývají negativní. Ale těžko říci, zda zvířata tuší, že právě na negativních zónách dojde k rychlejšímu rozkladu vyměšovaných exkrementů.

Mezi další živočichy, kterým vyhovuje pobyt nad GPZ, patří hadi, štíři, komáři a další hmyz, dále pak sova, straka aj.

Hospodářským zvířatům - ovcím, kozám, krávám, koňům, prasatům, králíkům, křečkům atd. - pobyt v GPZ nesvědčí. Tato zvířata mají vlivem působení zóny různé nemoci, nižší  přírůstek váhy či nižší dojivost a podobně. Zvířata, bohužel, nemohou hovořit, aby nám řekla, jestli jsou na svém místě spokojená, nebo ne. Na Slovensku každopádně jistý čas Ing. Andrej Sándor jako státní zaměstnanec a telestét prověřoval místa ustájení zvířat a odrušoval záření GPZ s velkým úspěchem.

Ing. Josef Schrötter

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502692
DnesDnes197
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden944
Tento měsícTento měsíc14038

Partnerské weby

apartman banner