Leonardo DiCaprio si letos konečně odnesl vysněnou, a tedy svou první, sošku Oscara za  nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli (ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání). Za povšimnutí ale stojí i další nominované filmy. Na plátnech kin se totiž objevilo mnoho velkolepých filmů, v nichž bylo pro vytvoření dechberoucích scenérií využito nejen zeleného trikového plátna, ale také skutečných míst

na Zemi. Na některá z nich se s námi můžete podívat.

Ushuaia, Argentina (Revenant Zmrtvýchvstání)

Nejprve se zastavíme samozřejmě v Argentině. Ushuaia, kde se film točil, je nejjižnější město světa. Leží na pobřeží ostrova Ohňová země a díky své poloze naproti Antarktickému poloostrovu je základnou pro výpravy do Antarktidy. Leonardo DiCaprio tu bojuje o přežití v drsné přírodě - sněhem pokryté hory, ledovce, ledové řeky i jezera střídající ledopády. Pokud to vše toužíte spatřit na vlastní oči, nedaleký národní park Tierra del Fuego (Ohňová země) je dostupný z města jak autem, tak vlakem zvaným „Na konci světa”.

Skellig Michael, Irsko (Star Wars: Síla se probouzí)

Že vám Skellig Michael nic neříká? Můžeme vám napovědět, že se jedná o místo závěrečné scény z nejnovějšího (již sedmého) dílu Star Wars: Síla se probouzí.

Skellig Michael, známý také jako Great Skellig, je ostrov nacházející se jihozápadně od pobřeží Irska. Najdete zde pozůstatky křesťanského kláštera založeného v době mezi 6. až 8. stoletím, ke kterému vede 600 prudkých a kluzkých schodů. Tento hornatý ostrov je od roku 1996 také na seznamu světového dědictví UNESCO, navíc je známý jako dobré místo pro pozorování ptactva.

Vádí Rúm, Jordánsko (Marťan)

Chtěli byste se projít po Marsu, stejně tak jako Matt Damon ve filmu Marťan? Nemusíte se vydávat na několik světelných let dlouhou cestu, film se totiž natáčel v pouštní krajině Vádí Rúm v Jordánsku. Toto vyschlé koryto řeky díky svému červenému písku, mohutným skalním pohořím a větrem bizarně tvarovaným skalním věžím rudou planetu připomíná. Do pouště se můžete vydat džípem či na velbloudovi a přenocovat v beduínském táboře, kde vám nabídnou tradiční pokrmy jako mensaf (jehněčí s rýží).

Telluride, Colorado, USA (Osm hrozných)

Schmid Ranch nedaleko colorádského města Telluride posloužil jako hlavní kulisa pro Tarantinův nejnovější film Osm hrozných. Samo město Telluride, obklopené majestátními horami, má stylovou hlavní třídu s domky ve westernovém stylu. Zatímco v zimě se jedná o oblíbenou lyžařskou destinaci, v létě se zde snad každý víkend koná nějaký festival (například filmový festival, festival vína či dokonce festival hub) a může se tak stát, že v kavárně či baru narazíte na nějakou filmovou hvězdu. Telluride je ideální pro horské túry, jízdu na horských kolech či rafting.

Valldal, Norsko (Ex Machina)

Pokud jste snad bohatý geniální vědec, který chce vyrobit robota s umělou inteligencí, není od věci najít si útočiště daleko od civilizace, s úžasným výhledem na krásu divoké přírody. Přesně takové si ve filmu Ex Machina našel Nathan (Oscar Isaac). Zatímco filmový děj se odehrává na Aljašce, film se ve skutečnosti točil v norském údolí Valldal, konkrétně v hotelu Juvet Landscape. Ten kombinuje moderní architekturu s využitím přirozeného rázu krajiny –  dřevěné jednotky na chůdách uprostřed březového háje a velké prosklené plochy umožňují plně si vychutnat pohled na úchvatnou přírodní scenérii. 

Ludmila Veselá

Zdroj: trivago.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500535
DnesDnes184
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3225
Tento měsícTento měsíc11881

Partnerské weby

apartman banner