Být alespoň ma chvíli Robinsonem si mnozí z nás při čtení dobrodružných knih určitě někdy přáli. Mít svůj vlastní ostrov jen pro sebe a starat se pouze o jídlo a spánek... A takové ostrovy dnes existují. Kdo hledá klid a pohodu, najde je

právě zde.

The Brando, Francouzská Polynésie

Atol Tetiaroa ve Francouzské Polynésii si zamiloval známý herec Marlon Brando. Rozhodl se zde proto vybudovat hotel šetrný k místní přírodě, nicméně luxusem oplývající. Nejprve však musel atol „odkoupit“od královské rodiny, která sem do té doby měla jako jediná přístup. Celý ostrov je obklopen průzračně čistou vodou s bohatým podmořským životem včetně želv či rejnoka manty.

Pangalusian Island Resort, El Nido, Filipíny

Ostrov Pangalusian, neboli „Ostrov slunce“, se nachází kousek od pobřeží známého filipínského ostrova Palawan. Nabízídechberoucí východy i romantické západy slunce. K dispozici je tu 42 vilek, z nichž osm se nachází patnáct metrů nad zemí s výhledem na tyrkysové moře a další jsou přímo u téměř kilometrové pláže. Palawan je rájem pro potápěče, po dni plném šnorchlování je možné relaxovat při tradiční filipínské masáži Hilot.

The Naka Island, A Luxury Collection Resort & Spa, Phuket, Thajsko

Ostrov Naka Yai je skutečným tropickým rájem, nachází se 25 minut od mezinárodního letiště v Phuketu. Zdejší hotel Naka Island Resort & Spa nabízí svým hostům dopravu zdarma, a to motorovým člunem. Pro duchovně založené návštěvníky je připravena ranní jóga či speciální thajská meditace, pro milovníky adrenalinu thajský box. Vyznavače biostravy určitě potěší zdejší mangová, banánová či třeba kokosová zmrzlina. Unikátem je zátoka Phang Nga s dramaticky vyhlížejícími vápencovými útesy.

Azura Quilalea Island, Mosambik

Na soukromém a zcela neobydleném ostrově u pobřeží Mosambiku se lze ubytovat v resortu Azura, jenž je zařízený v trosečnickém stylu Robinsona Crusoe. Prý byl ozvláštněn špetkou africké elegance. Tento ostrov obklopený souostrovím Quirimbas nabízí velkou škálu podmořského života – dle ročního období jsou tu k vidění velryby, želvy či skupinky delfínů. Dobrodružné povahy mohou vyzkoušet plavbu na kajaku mezi mangrovy či na tradičních mosambických plachetnicích dhou.

Beachcomber Sainte Anne Island, Seychely

Na soukromém ostrově v Indickém oceánu se nachází hotel ze skupiny Beachcomber, a to pouhých deset minut jízdy lodí od Mahé. Ostrov je obklopen národním mořským parkem Sv. Anny s panenskou přírodou, při šnorchlování jsou zde běžně k vidění například mořské želvy.

(luv)

Zdroj: trivago

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501149
DnesDnes118
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3839
Tento měsícTento měsíc12495

Partnerské weby

apartman banner