Používá se všude jako citron. Díky své jemnější chuti se uplatňuje při přípravě ovocných salátů, lahodných koktejlů, ale je také výbornou ochranou proti infekcím, efektivně bojuje proti kašli, nachlazení a bolesti v krku. Limetka pochází především z Ameriky a z Thajska, ale roste i v jižní Evropě. Postaví nás na nohy díky

vitaminu C, který hojně obsahuje. Podobně jako v citronu v ní najdeme účinné látky, které zvyšují aktivitu enzymového systému, jenž odbourává škodliviny a tím zlepšuje činnost jater a tlustého střeva. Množství minerálních látek pozitivně ovlivňuje funkci srdce a svalů. Kalcium podporuje zdravé a pevné kosti. Limetka působí i proti rakovině, speciálně je dobrou prevencí proti onemocnění nádoru prsu, žaludku, plic a kůže. Účinné antioxidanty chrání také před ateriosklerózou. Lidová medicína přikládá limetce zázračný účinek v souvislosti s paradontózou, výborná je pro metabolismus jater, nesporně bojuje proti stárnutí organismu. Obyčejná voda s limetkovou šťávou je výborná k rannímu nastartování organismu.

(es)

RADA SPIRITU

Kvalitní plod poznáte podle toho, že slupka má rovnoměrně sytě zelenou barvu a vysoký lesk. Víte, že více šťávy získáte, když limetku rozkrojíte místo příčně podélně?

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2499905
DnesDnes199
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2595
Tento měsícTento měsíc11251

Partnerské weby

apartman banner