Využitím síly vůle pozitivním způsobem můžeme ve svém životě dosáhnout splnění mnoha úkolů, cílů i vyrovnat se s nepřátelským prostředím, právě tak jako získat mnoho lidí na svou stranu. Ten, kdo disponuje mimořádně silnou pozitivní vůlí, si pak může pomoci nejen k úspěchu v životě, ale zrovna tak sám k uzdravení nebo dokonce i před ejít onemocnění.

Lékaři a zdravotní sestry dobře znají pacienty, kteří se raději vzdávají, než by se snažili uzdravit. Na druhé straně je známo mnoho nemocných, kteří nezlomnou silou vůle nezemřeli a ani se jejich zdravotní stav nezhoršil, nebo se dokonce dokázali zcela uzdravit. V životě nastávají okamžiky, kdy můžeme sami sobě škodit, ale právě tak si i pomáhat vůlí žít, například autosugescí, Couého metodou a vizualizační terapií. K tomu přidal Emile Coué, zakladatel ve využití síly vůle, ještě jednu důležitou složku - představivost. Ta, jak tvrdil, je ještě důležitější než vůle. I když lidé najdou vůli žít, často si představují, že už žít nebudou. Když vůle a představivost spolu svádějí souboj, představivost by měla vždy zvítězit.

Z toho bylo vyvozeno, že je životně důležité cvičit rovněž představivost za pomoci soustředění, obdobně jako v józe - aby pracovala v souladu s vůlí. Takovýmto spojením se pak může docílit toho, že nervový systém odvrhne jakékoli fyzické nebo psychické onemocnění.
(kov)


 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503494
DnesDnes293
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1746
Tento měsícTento měsíc14840

Partnerské weby

apartman banner