0114co 5Místo bylo v roce 1942 vyňato z protektorátního soudnictví a přešlo pod jurisdikci Třetí říše. V blízkosti bylo zřízeno vojenské cvičiště, které hlídaly německé hlídky označené půlměsícem. V podstatě to byl statek úplně stranou komunikací, ale s blízkým letištěm v Nesvačilech. Za první republiky jej vlastnil Vilém

Hromádko, jinak předseda správní rady plzeňské zbrojovky. K jeho přátelům patřili například doktor Edvard Beneš a Josef Vissarionovič Stalin. Vilém Hromádko totiž po vzniku SSSR v roce 1922 pracoval na československém velvyslanectví v Moskvě. Po vypuknutí války se vše změnilo...

Tajné schůzky bez záznamů

Za II. světové války byly Bezejovice napsány na Heinricha Himmlera, významného muže Třetí říše. Zde se setkával s Reinhardem Heydrichem a Otto Skorzenym. Zajímavé je, že neexistuje jediná písemná zpráva, která by potvrzovala, že se zde vysocí představitelé Třetí říše scházeli. Nelze najít vůbec žádný kompromitující materiál. Ani třeba takový detail, jako je účet za potraviny. V některých dochovaných dokumentech jsou však zaznamenány výpovědi svědků, kteří tvrdili, že o pohybu výše uvedených pohlavárů existuje fotografický materiál.

Vyrábělo se v podzemí UFO? Naprostým faktem je, že jedné noci byl vytažen z postele zedník Turek. Měl ve sklepě pod bezejovickým statkem zazdít nebo přepažit určitý prostor. Zedník se domníval, že po skončení práce bude zastřelen, a proto na stěnu napsal zednickou tužkou - „tuto stěnu stavěl zedník Turek“. Na tento nápis se přišlo teprve před několika lety. Na nedalekém letišti v Nesvačilech byl na konci dubna 1945 viděn létající objekt, kterému dnes říkáme UFO. Pod budovami bezejovického statku se totiž mají nacházet rozsáhlé prostory, které kdysi sloužily k výrobě (a možná i úschově) diskovitých létajících strojů a k uskladnění dalších tajných materiálů.

Proto se mnozí hledači pokladů kloní k domněnce, že štěchovický poklad není uložen ve Štěchovicích, ale v Bezejovicích.

Záhadný náklad

Našli se svědci, kteří přísahali, že byli při tom, když byly na statku ukládány nějaké bedny. Na letišti v Nesvačilech měla v druhé polovině dubna 1945 přistát dvě třímotorová letadla typu JU 52. A ještě jedna věc byla na přistání nápadná. Letadla přistála odpoledne a po setmění byla velmi rychle vyložena, takže druhý den ráno po nich nezbyla ani stopa. Podle některých záhadologů by v bednách mohlo být něco velmi cenného.

Dvojité dno bazénu

Zdejší nevelký bazén má podle některých hledačů pokladů dvojité dno. V době, kdy Bezejovice patřily Třetí říši, byl údajně mnohem hlubší. Jiní tvrdí, že pod bazénem za války probíhaly pokusy s atomovým reaktorem… Po válce se měl Vilém Hromádko vyjádřit, že Bezejovice skrývají velké tajemství. A až bude jednou objeveno, budou tak slavné, že se o nich dozví celý svět.

Petr Vokáč

Foto: archiv a Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500207
DnesDnes501
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2897
Tento měsícTento měsíc11553

Partnerské weby

apartman banner