0315máme1Jsou místa, ve kterých se poměrně často vyskytují různé entity. A nemusí jít o léčebny a místa utrpení, ale objevují se v našich domovech, tam, kde pracujeme atd. Potkat je můžeme prakticky všude. Jsou nebezpečné?

 

Na smrt nejsme připraveni

Nejčastější příčinou, proč se mnozí lidé nedokáží odpoutat od tohoto světa je, že odcházejí na „druhý břeh“ zcela nepřipraveni. Příroda má své zákony, přesto mají velký strach z toho, co je dané, neznají to. Někdy opouštějí tento svět velmi zoufale, osamoceni. Bojí se té nejpřirozenější součásti života podívat do očí. Naši předci měli své blízké doma, byli připraveni, stejně tak i ti, kterých se smrt týkala. Problémem opustit tento svět v klidu dnes může být i to, že lidé lpí na blízkých lidech, na majetku. Ego nedovolí smířit se s myšlenkou, že nám nic nepatří, že s sebou si nic z materiálního světa nevezmeme. A to nejsou zdaleka jediné důvody, proč se zde duše stále zdržují. Minou pak snadno ten paprsek světla, díky kterému mohou jít tam, kde je bezpečí a čistá láska. Poznatky těch, kteří navštívili „druhý břeh“ a mohli se vrátit zpět, jsou. Přesto strach z neznáma převládá. Duší tedy přibývá.

Kdy se zjevují přízraky?

Mohou se zjevit jen tak, jsou spjaty nějakým způsobem s místem, kde jsou naše příbytky. A možná v nich kdysi žily. Je jednoduše mnoho příčin, proč se lze přímo s duší, nebo jen jejími projevy, setkat. V naprosté většině případů se jedná o zcela neškodnou záležitost, kdy nejsme ohroženi, ale můžeme mít strach z neznáma. Pokud má taková entita dostatek energie, je možné ji fyzicky vidět, může dokonce pohybovat předměty. „Na našem patře v panelovém domě, kde bydlím, zemřel soused. Na chodbě je balkon, kam chodil kouřit. Po několika dnech, když jsem šla k výtahu, spatřila jsem ho právě na tom balkonu. Pozdravila jsem, jako obvykle, jenže pak mi došlo, že už nežije! Pokynul mi a zmizel...“ popisuje zážitek mladá žena. Dodává, že v bytě se novým nájemníkům dějí divné věci. Samy se zavírají a otevírají dveře, zlobí elektronika. Zesnulému sousedovi bylo nutné vysvětlit, že musí odejít na zcela jiné, lepší, místo. Tragická smrt nebo sebevražda jsou také poměrně časté důvody, proč zde duše nadále setrvávají. Někdy se, bohužel, stává, že mrtví vůbec netuší, že jsou mrtví. U sebevrahů často dochází k tomu, že zpětně vidí svůj čin jako neuvážený a drží je zde spousta nedokončených záležitostí. A bývá jim, na nějaký čas nebo navždy, zapovězena cesta do ráje.

Naďa Kučerová

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2499962
DnesDnes256
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2652
Tento měsícTento měsíc11308

Partnerské weby

apartman banner