4316oreganový1Dosud jsem znala oregano jako výbornou přísadu do jídla. Ale o tom, že se z něj dělá i olej, jsem nevěděla. Na dovolené na Kypru jsem byla svědkem toho, že ho lze použít také na léčení zánětu. Jednu turistku tam rozbolel zub a průvodkyně jí poradila, ať si na vatovou tyčinku kápne trochu tohoto

oleje a dáseň pod zubem si jím potře. Opravdu - bolest přestala. Má tento olej i jiné pozitivní účinky na zdraví?“

Jana Č., Česká Třebová

Účinky oreganového oleje znali již naši předkové, kteří žili ve Středomoří. Je totiž výborný v boji proti různým plísním, ať již těm ne povrchu těla nebo těm, které se vyskytují uvnitř organismu. Výsledky studií jednoznačně dokazují, že díky látce karvakrol, kterou obsahuje, dokáže zabíjet celou řadu nebezpečných mikroorganismů. V některých případech kvasinkových onemocnění je prý lepší než antibiotikum, proto může představovat účinnou léčbu proti bakteriím, které jsou na antibiotika rezistentní. Takže pokud máte vy nebo někdo ve vašem okolí problémy se záněty, infekcemi a mykózami, může se ve vašem těle skrývat plíseň, která má tyto zdravotní problémy na svědomí. Oreganový olej by měl pomoci.

Užívat by ho však neměly děti ani těhotné ženy.

A jaké další účinky ještě má? Například vyhání z těla parazity, dezinfikuje trávicí soustavu, zklidňuje podrážděnou nervovou soustavu a pomáhá proti nepravidelnosti srdečního rytmu. Ulevuje při žaludečních a žlučníkových potížích, infekčních průjmech, infekcích dýchacích cest a zánětech středního ucha. Dobrou službu prokázal i těm, kteří trpí různými ekzémy, lupenkou, akné a kožní plísní. Vynachválit si ho nemohou ani alergici a astmatici.

(les)

Řeckou kosmetiku na přírodní bázi a výživové doplňky nabízí Sanatorium Europa v Teplicích.Kontakt: 603 501 306, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501128
DnesDnes97
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3818
Tento měsícTento měsíc12474

Partnerské weby

apartman banner