do frčí dubováDub v lese Dodaeur Forst nedaleko Eutinu v Německu funguje jako seznamka pro lidi, kteří hledají vhodného partnera. Slavný strom, kterému se říká Ženichův dub (Bräutigamseiche), byl zasazen před nějakými 500 lety, ovšem roli „zprostředkovatele lásky“ začal plnit teprve v roce 1890. Legenda praví, že se

tehdy dívka Minna zamilovala do výrobce čokolády Wilhelma, ovšem rodiče jí zakázali se s ním stýkat. Milenci si proto nechávali psaníčka v dutině dubu. Když na to otec Minny zhruba po roce přišel, nakonec dal mladým svolení ke sňatku. A tak se pod korunou dubu slavila 2. června roku 1891 veselka. Mluvilo se o tom po okolí, příběh se šířil do kraje. A tak není divu, že se našly i další dvojice, které si v dubu nechávaly vyznání lásky. Vhledem k tomu, že dopisů bylo rok od roku více a přibývaly hlavně vzkazy těch, kteří lásku marně hledali, zřídila německá pošta roku 1927 stromu oficiální poštovní adresu. K dubu se tak dostávají dopisy z celého světa a kdokoli chce, může se tam zastavit a dopisy ve stromě si přečíst. Platí však pravidlo, že odnést si smí pouze jediný, na který odpoví. Zbytek vrací pro další případné zájemce o seznámení.

Podle zaměstnanců německé pošty dojde ročně na adresu dubu kolem tisícovky dopisů a díky stromu bylo uzavřeno už více než 100 manželství. Věřte nebo ne, jedním z těch, kteří díky dubu našli lásku, je i starý pošťák Karl Heinz Martens, který k dubu dopisy doručuje. A dodejme ještě jednu pikantní informaci na závěr. Zmiňovaný dub je vdovcem. V roce 2009 uzavřel v rámci místních slavností symbolický sňatek s kaštanovníkem z Düsseldorfu, který byl druhým německým stromem s adresou. Ovšem musel být před čtyřmi lety kvůli stáří a špatnému stavu poražen.

(cul)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500621
DnesDnes270
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3311
Tento měsícTento měsíc11967

Partnerské weby

apartman banner