4416fengMnohým známá filozofie feng shui se zrodila v Číně asi před pěti tisíci lety. Doslovný překlad by byl vzduch a voda, nebo vítr a voda. Zatímco na Dálném východě ho lidé berou naprosto vážně, v západních zemích se setkává mnohdy i s kritikou. Celé učení stojí především na rovnováze pěti elementů a proudění

energie čchi. Jedná se o poměrně složitou věc, ale můžete začít s jednoduchým laděním barev nebo následujícími tipy na odstranění negativní energie, která blokuje vaše čchi.

Sůl zahání démony

Je-li v místnosti špatná energie, podporuje nevrlou náladu, deprese a dokonce může způsobit i neobvyklou nešikovnost a přinášet smůlu. Negativní síly se podle feng shui vždy musí něčeho držet. Takovou věcí mohou být staré časopisy, špinavé prádlo a nádobí, ale i prach, neustlané postele, vadnoucí květiny a zapnutá televize. Stačí si hezky uklidit a energie čchi by měla proudit o poznání lépe. Další jednoduchý způsob k vyčištění sil v domě je slaná voda. Do malých nádob můžete namíchat prostý solný roztok a tyto mističky položit na různá místa v domě. V Číně i Japonsku již od pradávna věří, že sůl zahání démony a zlé duchy. Pokud se vám nezamlouvají mističky, v nichž je třeba slanou vodu pravidelně obměňovat, stačí slabý roztok rozprášit do vzduchu nebo špetku soli přidat do vody na vytírání podlahy. Pomoci by mělo i správně umístěné mořské akvárium. Nejlépe sůl působí v rozích pokojů.

Energie musí proudit

Špatnou energií jsou i sny, na než je třeba zapomenout. K tomu nám může dopomáhat populární lapač snů. Nejedná se však o klasický prvek filozofie feng shui, protože tento doplněk ložnic vzešel z kultury původních Američanů. Energie se potřebuje hýbat. Rozhýbete ji nejlépe meditací, která očistí nejen vaše tělo, ale i prostor kolem. Meditovat byste měli každé ráno alespoň hodinu. Energii rozvlní, a oslabí tu negativní, různé zvuky. Nejlépe fungují gong či tibetská mísa, ale případně si vystačíte například s cinkáním skleniček na víno a dalšími táhlými zvuky podobajícími se gongu. Působení špatných energií částečně eliminují kovové ozdoby na dveřích. U dveří by určitě neměly být zbytečně postavené věci a měly by se otevírat dovnitř, nikoli ven.

Robin Braun

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500941
DnesDnes590
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3631
Tento měsícTento měsíc12287

Partnerské weby

apartman banner