2718nebez2Jaký je vlastně rozdíl mezi mágem a čarodějem? Mág zpravidla pracuje sám, používá přesně stanovenou metodiku k dosažení úspěchu. Neustále rozširuje své vědomí, aby mohl postoupit do vyšších pater okultismu. Stručně řečeno, mág je vyspělým čarodějem. Čaroděj „obecný“ je živelnější, nepoužívá

esence elementárních sil, ale s těmito silami přímo pracuje. Problémem je, když se do opravdové magie vloží další lidé. Pak vytvoří různá bratrstva, která většinu svých členů seřadí do kastovního systému, do stupňů. Nejznámějších je asi 33 stupňů zednářských či devět kabalistických. Čarodějové vzývají přírodní božstva, pronikají do astrálních rovin, ale vždy v těch aspektech, které souvisejí se Zemí.

Jeden významný francouzský exorcista řekl, že 21. století bude stoletím duchovna – nebo nebude vůbec. Naštěstí stále existujeme, překonali jsme všechny nástrahy. Ale co nám přinese budoucnost? Je zajímavé, že spousta lidí opět projevila zájem o ezoteriku a hermetiku, magii i vědy okultní vůbec. Chtějí se stát mudrci, mágy, zasvěcenci. Vůbec ale netuší, jak namáhavou cestou by se museli vydat.

Je třeba též uvést, že naivní koketování s magií je velmi nebezpečné. Ošidné je již dělení magie na bílou (dobrou, neškodnou) a černou (zlou, nebezpečnou). Opravdová magie je totiž jen jedna, nedělitelná a stejně nebezpečná. Rituální magie, která laiky asi zajímá nejvíce, se dělí na ceremoniální (klade důraz na obřady, oblečení, rekvizity a planetární hodiny), kabalistickou (symbolem je známý „strom života“ a sefirotické rituály), hermetickou (oprávněně se opírá o učení Herma Trismegista, spojuje všechny typy magií, pracuje s tzv. „sedmi principy“) a magii fundamentální (vysokou).

A závěrečné doporučení? Určitě se poraďte s někým velmi zkušeným. Nebude riskovat a provede vás po nebezpečné cestě. Pamatujte, že stačí jediný chybný krok a vaše psychika se může narušit, rozpadnout jako ztrouchnivělý strom. Její náprava pak trvá roky, pokud se vůbec podaří…

Jiří Nový

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500891
DnesDnes540
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3581
Tento měsícTento měsíc12237

Partnerské weby

apartman banner