Mořské pobřeží severozápadně od Tokia, zima roku 1803. Japonští rybáři tahají přes odřené okraje svých kocábek stokrát spravované sítě z mělčin i hlubin. Tak jako touto dobou každý den. Tentokrát se jim ale podaří jeden velmi neobvyklý úlovek. Zvláštní oblé plavidlo s posuvnými dvířky… A uvnitř neobvyklá bytost – jakási mladá žena, která v rukou svírá malou krabici.

Tak nějak začíná příběh, který se měl v tištěné podobě poprvé objevit v knize Prach japonských meruněk spisovatele Umenoši Šudžima. Údajně se odehrál tak, jak byl zapsán na základě výpovědi řady svědků. Podivné plavidlo připomíná hrnec na vaření rýže a má 3,5 metru na výšku a 5,5 metru v průměru. Spodní část nádoby prý sestává z řady pruhů z „nejkvalitnějšího netuzemského železa“. Její horní část je černá, pokrytá jakýmsi dehtem nebo speciální smolou, a má v sobě řadu skleněných panelů a posuvná dvířka. Detaily z příběhu se téměř shodují s detaily, jaké popisují svědkové údajných setkání s UFO ve 20. století a na začátku tohoto.

Pocházela žena z hvězd?
Uvnitř záhadné nádoby se podle svědectví nacházela živá žena. „Nebylo jí víc než dvacet, měla jemnou pleť, bělostnou jako sníh, a nádherné černé vlasy, které jí splývaly po zádech,“ píše se v textu. Žena prý nebyla schopna nijak komunikovat. Pouze svírala v rukou malou krabici, kterou z neznámých důvodů úzkostlivě střežila a odmítala dát z ruky. Dávala údajně najevo, že bez ní by její plavidlo nefungovalo. Příznivci teorií, podle kterých je Země od dávných dob navštěvována sousedy z vesmíru, tvrdí, že krabice namalovaná v dobové ilustraci vypadá stejně jako pravoúhlé krabice, které u sebe měli stejně úzkostlivě střežit mayští kněží.

Je příběh pravdivý?
Velmi podobné vylíčení této podivuhodné příhody se podle Almanachu tajemna, který byl vydán i v Česku, objevuje ještě v jedné knize – ve druhém svazku - Historek z králičí zahrádky, jehož autorem je japonský spisovatel Kinrei Ša. Obě verze se v základních popsaných detailech i ilustracích shodují. Bylo by ještě dnes možné vypátrat záznamy ze života údajných svědků této události a potvrdit, zda nejde o výmysl? Podivný příběh z Japonska se stal velmi oblíbený v literatuře věnované UFO. Dokládá prý, že moderní mýty okolo údajných UFO a jejich zřícení nevznikly teprve v polovině 20. století, jak se většinou tvrdí. Z případu jsou však k dispozici jen krátké zmínky a dobové ilustrace.

Podivné podobnosti s případem Roswell
Srovnáme-li údajnou příhodu z Japonska, která se měla odehrát roku 1803, s případem z Roswellu ze Spojených států amerických roku 1947, můžeme shledat celou řadu šokujících podobností. V americkém městečku Roswell ve státě Nové Mexiko se měl podle svědectví řady osob zřítit létající talíř. Totéž zpočátku tvrdila i armáda, než to zakrátko popřela s vysvětlením, že se jednalo o meteorologický balón.

Svědkové popisují, že údajně spatřili jakési nepozemské bytosti bledé kůže a malého vzrůstu. Nejméně jeden z nich se měl zoufale držet jakési krabičky. Na údajně autentických záběrech z pitvy roswellského mimozemšťana roku 1947, na jehož pravosti se nemohou badatelé shodnout, se krabičky objevují také. Mohlo by jít o pilotovo dotykové ovládací zařízení?
(nag)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469807
DnesDnes222
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden222
Tento měsícTento měsíc1437

Partnerské weby

apartman banner