Zvláštní stopy v písku? Nevysvětlené útoky na domácí zvířata? Dávejte si pozor! Možná se kolem potuluje yowie. Původ označení je nejasný. Snad to mohlo být slangové slovo pro orangutana v angličtině viktoriánské doby.

Chlupatá stvůra
Když v 19. století dorazili do Austrálie kolonisté, setkali se tu s Aborigeny, kteří zemi obývali už po tisíce let. Byli to výborní vypravěči a v jejich příbězích se často objevovala divoká, opicím podobná stvoření, která nazývali yowie. Původní obyvatelé se domnívali, že yowie obývají odlehlé části buše a v noci vycházejí hledat potravu.

Osadníci těmto příběhům zpočátku nevěřili, ale netrvalo dlouho , než se na vlastní kůži přesvědčili, že by na nich mohlo být něco pravdy. V následujícím století se po celé Austrálii přihlásil bezpočet lidí, kteří tvrdili, že našli obrovské otisky nohou nebo zahlédli v lesích či horách vysoké, vzpřímeně chodící tvory podobné gorilám. Australská divočina je obrovská oblast pouští, stepí a lesů. Nepochybně je tu dost místa pro populaci lidoopů, ale záhadou je, čím by se mohli živit.

Blízké setkání
Jedním z lidí, kteří jsou přesvědčeni, že yowie opravdu existují, je australský lovec kryptidů Rex Gilroy. Poté, co se jedné noci v roce 1970 sám s jedním z nich setkal, začal shromažďovat důkazy a analyzovat výpovědi očitých svědků.

Podle Gilroye patří yowie k vyhynulému druhu lidoopa. Jiní lidé tvrdí, že vůbec nejde o opice, ale o potomky Aborigenů, kteří byli od svých kmenů vyhnáni za to, že se dopustili nějakého zločinu, a žili v liduprázdné divočině.

Lidé, kteří tyto tvory viděli, je popisují jako velké opice nebo chlupaté lidi. V 70. letech minulého století mnoho lidí v Austrálii hlásilo setkání s yowie, ale doposud nikdo nedokázal předložit nezvratné důkazy.
(nag)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500146
DnesDnes440
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2836
Tento měsícTento měsíc11492

Partnerské weby

apartman banner