Pro člověka, který dobrovolně skočí z mostu, máme označení sebevrah. Jak ale nazveme zcela stejný případ, v němž v hlavní roli figuruje pes? Může i on takovýmto způsobem záměrně ...

ukončit svůj život? A co když existuje most, na němž je tento jev zcela běžný?

Britka Donna Cooper si jednoho dne vyjde na procházku se svým synem, manželem a rodinným mazlíčkem, kolií Benem. Krásný den se však mění v horor, jakmile rodinka vstoupí na neblaze proslulý most Overtoun, nacházející se u vesnice Milton ve Skotsku. Ben, který doposud poklidně šel podle svých páníčků, se zničehonic rozeběhne a přeskočí zábradlí. Padá z výšky zhruba 15 metrů a způsobí si smrtelná zranění, takže ho veterinář musí utratit. Co to do něj vjelo? Proč se najednou rozhodl skočit přímo do náručí smrti? Podle místních obyvatel je příčina jasná – je to onen most! Ben totiž nebyl zdaleka jediným psem, který z nevysvětlitelných důvodů ukončil v těchto místech svůj život. Průměrně zde prý skočí až jeden pes měsíčně!

Co se to děje?

Skáčou ze stejného místa „Byl jsem venku na procházce s partnerkou a dětmi, když můj pes znenadání prostě skočil. Moje dcera začala křičet a já běžel dolů na stráň, kde pes ležel a odnesl jsem ho do bezpečí,“ popisuje svoji příhodu Kenneth Meikle, majitel zlatého retrívra Hendrixe, který se stal další obětí podivného místa. „Je tu spoustu majitelů, jejichž psi zemřeli a kteří se snaží zjistit proč,“ říká Dorren Graham ze Skotské společnosti pro prevenci krutosti na zvířatech. Když badatelé porovnávají jednotlivé případy, nevychází z údivu. Zdá se, že skáčou pouze plemena s delšími čumáky (labradoři, kolie či retrívři) a pokaždé si vyberou stejné místo - poslední dvě zídky na pravé straně mostu a ještě k tomu v podobnou dobu – ve slunný jasný den. Někteří psi dokonce skočí, zraní se, přežijí, ale jakmile se na mostě ocitnou znovu, sebevražednou akci zopakují.

Je snad ve hře nějaké prokletí? Duch zavražděného dítěte?

Někteří záhadologové se domnívají, že situaci by mohla ozřejmit historie mostu. Skrývá snad něco tajemného? Overtoun nechal postavit v roce 1895 John White, majitel sídla, jehož části most spojuje. Dům sloužil za 2. světové války jako útočiště nacistů, později z něj byla vytvořena porodnice a ve druhé polovině 20. století jeho prostory využívaly dvě náboženské organizace. Podle lokálních legend se zde odehrála tragédie v roce 1994, kdy zde jistý Kevin Moy zabil svého malého synka. Údajně ho shodil z mostu proto, že se domníval, že je Antikristem. Sám se pak pokusil o sebevraždu – neúspěšně. Mohla tato událost ovlivnit současnou temnou povahu tohoto místa? Jenže tajemná psí úmrtí jsou prý pozorována už od 50. let! Ačkoliv je podivné, že v poslední době se události stupňovaly. Podle některých zdrojů bylo zaznamenáno již kolem 600 takových případů! Existuje nějaké racionální vysvětlení tohoto jevu? Duchové? Jako první se nabízí vysvětlení, že psi skáčou z mostu omylem. Jenže aby mohli skočit, musí nejprve překonat zídku, na niž se ti menší z nich obvykle pracně drápou. Co je sem vábí? Podle Mary Armour, která dokáže vnímat energie, má oblast klidnou a vyrovnanou atmosféru. „Zvířata jsou hyper senzitivní ke světu duchů, ale já tu necítím žádnou nepříznivou energii,“ vysvětluje. Overtoun znamená údajně „tenké místo“, a tak může tvořit jakýsi spojovací článek mezi světem živých a mrtvých. Je na vině přece jen něco „vyššího“?
(nag)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2587998
DnesDnes393
VčeraVčera852
Tento týdenTento týden1245
Tento měsícTento měsíc18362

Partnerské weby

apartman banner