K tomu, abychom zůstali na světě, nutně potřebujeme k životu stejně jako zvířata dýchat, jíst a spát. K tomu, abychom byli šťastní, ale na rozdíl od zvířat potřebujeme pochopit smysl života. Člověk skutečně nemůže být živ pouze chlebem, ale musí mít i duchovní život. Cožpak je vůbec možné soustředit se pouze na konzum, chodit po obchodech a stále nakupovat, což se dnes běžně děje. Vidíme celé rodiny o víkendu s dětmi, jak tráví volný čas po supermarketech. Nebylo by vhodnější se svými potomky raději zajít do dětského divadélka či na jinou akci? Duchovní potřebou je také vytvořit si blízký vztah s jinými lidmi, na které se můžeme těšit, myslet na to, že nás rádi uvidí, mají nás rádi. Mnohdy vidíme pravý opak. Mladí lidé se do manželství příliš nehrnou, děti se rodí svobodným matkám. Leckdy děti ani nepoznají svého biologického otce, a to pro ně není dobré.

Kteří lidé jsou šťastní?

Většinou ti, co mají mírnější povahu, myslí pozitivně a doufají než zoufají, věří v lepší budoucnost. Ono se to sice hezky řekne, ale když vidíme, co se kolem nás děje, jsou z toho lidé často sklíčení. Jedna přírodní katastrofa střídá druhou - zemětřesení, záplavy, abnormální sucha, to vše může znamenat, že lidé budou trpět ještě více než doposud hlady, mnozí se obávají, jiní doufají, ale čas teprve ukáže, zda to jsou obavy reálné.
Co může být největším zdrojem štěstí? Zkuste se zamyslet a odpovědět si. Zcela jistě to, když se můžeme zaměřit na druhé osoby, se kterými dobře vycházíme, rádi se s nimi vidíme a těšíme se na další shledání. Nejdůležitější pro šťastný život je dobře fungující rodina, na kterou se lze vždy spolehnout, tedy i v dobách, kdy je nám nejhůře. Praktická rada závěrem - udržujte dobré mezilidské vztahy, buďte v manželství zodpovědní, dávejte si dobrý pozor na shromažďování hmotných statků, nezadlužujte se pro věci, které nutně nepotřebujete. Máte-li na chleba, nepůjčujte si! Štěstí nepramení z toho, že ho hledáme sami pro sebe, ale z toho, že k němu pomáháme druhým.
(eva)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474493
DnesDnes241
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden834
Tento měsícTento měsíc6123

Partnerské weby

apartman banner