Zdálo by se, že ženy mají nejrůznější diety v malíčku a mohly by o nich školit své kamarádky, známé, kolegyně z práce. Ovšem není rada jako rada, na každého platí něco jiného. Jste-li nespokojení se svou postavou, rádi byste se zbavili nadváhy a přitom si nechcete pošramotit zdraví, měli byste vědět, že…
… je dobré si při hubnutí vést deník. Když si do něj zapíšete všechno, co během dne vložíte do úst, hned budete vědět, po čem jste kilogramy nabrali.
… optimální úbytek váhy za týden je podle lékařů 0,5 kilogramů. Pokud byste shazovali více, můžete počítat s tím, že vás nemine jo-jo efekt - tedy shozené kilogramy po skončení dietního režimu naberete rychle zpátky.
… pokud se budete věnovat některé fyzické aktivitě, tak nejlépe pohybu s „odporem“. To znamená, že k procházce v přírodě zvolte batoh s nějakou zátěží na zádech, vyberte si aerobní cviky prováděné v plaveckém bazénu, nebo zvolte běh proti větru. Spálíte tak více kalorií.
… existují potraviny, které aktivně podporují redukci hmotnosti. Mezi ně určitě patří zelenina - čerstvá rajčata, hlávkový salát, pórek, mrkev, květák, brokolice, petržel, celer a mnoho dalších. Ne všechny druhy ovoce jsou při dietě vhodné, vyloučit bychom měli například banány nebo hroznové víno, neboť mají vyšší glykemický index, obsahují velké množství jednoduchých cukrů. Vhodnější jsou například jablka, hrušky, citrusy, mango, kiwi nebo meloun. Maso upřednostňujeme libové - zejména drůbež, ryby, králíka, telecí a výrobky s vysokým podílem masa. Rozhodně to nesmíme přehánět s přílohami. Vhodné jsou brambory, rýže, celozrnné těstoviny.
… jedno jablko denně bude vaším velkým pomocníkem. Musíte ho ovšem sníst i se slupkou, neboť ta obsahuje kyselinu ursolovou, která podporuje metabolismus, dokáže spalovat tuky a přebytečné kalorie.
… když drasticky omezíte jídlo, sice zhubnete rychleji, ale za nějaký čas se hubnutí zastaví, člověk se ocitne v pasti. Jíst víc pro něj znamená opět přibírat na váze, jíst málo znamená, že víc nezhubne, jíst ještě méně znamená takřka hladovku, z čehož se může vyvinout anorexie.
(es)

RADA SPIRITU
Odborníci na hubnutí radí: Jezte menší porce jídla a častěji. Pravidelně cvičte, střídejte různé pohybové aktivity.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476766
DnesDnes706
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden3107
Tento měsícTento měsíc8396

Partnerské weby

apartman banner