Krásu neovlivňuje pouze dědičnost, životní styl, jídelníček. Téměř každá pleť je občas poznamenaná stresem. Vyhrocené emoce, neklidná

 psychika, spousta starostí, vyčerpání, důležité schůzky. Emoce, které v sobě člověk dusí, se dostanou na povrch a ovlivňují kvalitu pokožky. Zkuste odpovědět na následující otázky a dozvíte se, v jaké kondici se vaše pleť momentálně nachází. Na každou otázku odpovězte buď ano, nebo ne.
Test pro pleť
Bývá na vašem jídelníčku každý den ovoce a zelenina? Věnujete se každý večer důkladnému odlíčení tváře? Dělají se vám v koutku úst často trhlinky? Tvoří se vám červené skvrny v obličeji, když jste ve stresu? Vypijete denně více než litr tekutin? Spíte nejméně sedm hodin denně? Potřebujete na snědení oběda více než patnáct minut? Ztratí se vám brzy po probuzení z tváře otlaky a vrásky po spánku? Chodíte pravidelně ke kosmetičce?
Jestliže jste odpověděli kladně alespoň na šest otázek, dá se říct, že se vaší pleti daří momentálně skvěle. Pokud se chcete vyvarovat případných problémů, měli byste používat vhodnou kosmetiku, ošetřovat ji přípravky podle typu pleti. Pozornost věnujte také skladbě jídelníčku, dbejte o jeho pestrost. Nezapomínejte na obiloviny, vlákninu, ovoce a zeleninu. Tři kladné odpovědi signalizují, že pleť může být v ohrožení. Podráždění pokožky, sklon k pupínkům, vyrážkám může být následek nejen hektického způsobu života, ale také používáním nevhodné kosmetiky, nepříznivými klimatickými vlivy. Rozhodně vám udělá dobře každodenní alespoň půlhodinová procházka na čerstvém vzduchu. Zdá se, že při dosažení méně než tří kladných odpovědí, pleť bije na poplach, je ve velkém stresu. Regenerovat pokožku můžete delším spánkem, důsledným dodržováním pitného režimu, vhodné je vyhýbat se alkoholu, nadměrné konzumaci kávy, ale také zakouřenému prostředí. Nezapomeňte na večerní odlíčení.
Každá rada drahá
Podle dermatologů je vztah mezi stavem psychiky a pokožky větší, než by se zdálo. Vada na kráse v podobě otravného pupínku, bolestivého vřídku, oparu má úzkou souvislost s osobními problémy, stresem v práci, pracovním vytížením. Příčinou jsou na jedné straně nervová vlákna, která se nacházejí ve vrchní části kůže, na druhé straně protibakteriální ochrannou vrstvu pokožky narušují hněv a napětí, snadněji vznikají zánětlivé projevy. Jestliže se na pokožce často objevují, měli byste zjistit, v jakém období k tomu dochází. Jestliže se cítíte být pod tlakem například v práci, v rodině, nebo jde o úzkost, strach, obavy, různé bolesti, tedy vnitřní faktory. Když budete stres ignorovat, nebo se ho pokoušet zbavit větším množstvím cigaret, alkoholu, nezdravým jídlem, pokožku tím ještě víc zatížíte.
(mav)

RADA SPIRITU
Snažte se nemít na sebe příliš velké nároky, naučte se radovat z maličkostí. Důležité je naplánovat si den tak,
abyste mohli volný čas věnovat zábavě, přátelům, oddychu, relaxaci. Napětí a stresu vás pomohou zbavit fyzické aktivity a sport.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469967
DnesDnes382
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden382
Tento měsícTento měsíc1597

Partnerské weby

apartman banner