Doby, kdy člověk své brýle stydlivě nosil po kapsách a vytahoval je pouze ve chvílích, kdy se bez nich nemohl obejít, jsou nenávratně pryč. Nošení brýlí dnes není žádnou vadou - ba právě naopak. Mnohdy jsou módním doplňkem i pro lidi, kteří žádnými očními vadami zatím netrpí. S brýlemi na nose můžeme vypadat atraktivně, nepřístupně, intelektuálně nebo romanticky.
Jak vybírat obroučky?
Brýle nenakupujeme denně, jsou dlouhodobou investicí, proto jejich výběru věnujeme patřičnou pozornost. Obroučky by se měly vždy vybírat k typu obličeje. Kulatá tvář má nejlepší proporce. Většina rámečků na ní vypadá dobře. Hranatá tvář se vyznačuje širokou čelistí a čelem. Oválné a kulaté tvary brýlí dokáží zjemnit hranatost takové tváře. Vrch rámu by měl sedět dostatečně vysoko na tváři, aby snížil výraz hranaté čelisti. Jestliže máte vysoké čelo a úhlednou bradu ve tvaru srdce, můžete nosit jak kulaté, tak hranaté brýle. Je třeba se vyhnout brýlím, které jsou nahoře širší než dole, protože to zapříčiňuje rozšíření tváře v horní části. Trojúhelníkový typ tváře je přesný opak srdcové tváře. Pokud je tvář úzká v čele a širší v bradě, měli byste se vyhnout hrubým rámečkům výrazných barev.
Módní barvy
Zimním typům žen s růžovou a olivovou pokožkou, s hnědýma očima a hnědými až černými vlasy bude slušet černá barva obrouček, ale také modrá nebo třeba kombinace hnědých odstínů. K letnímu barevnému typu s jemně žlutou až zlatavou pokožkou, modrýma očima, blonďatými či zrzavými vlasy se budou hodit brýle v odstínech meruňkové, khaki, červené nebo zlaté.
Správná skla
Jsou pro brýle mnohem důležitější než samotné obroučky. Při jejich volbě se zcela spolehněte na radu optika, který doporučí nejvhodnější typ. Při výběru brýlí bychom neměli zapomínat ani na jejich hmotnost. Někomu budou vyhovovat odlehčená skla, jiný dá přednost superlehkým plastovým rámům, další těžším kovovým. Dejte na radu optika, který nejlépe poradí, jaké rámy budou pro tu kterou dioptrii vhodnější.
Líčení pod skly
Jestliže nosíte brýle na dalekozrakost, za zvětšovacím sklem brýlí je každá nepřesnost mnohem viditelnější. Protože jsou oči za skly dostatečně zvětšené, je dobré volit tmavší a matové oční stíny, které oči opticky zmenší. Více barev si mohou dovolit při líčení ženy, které jsou krátkozraké. Brýlemi opticky zmenšená oční partie totiž zvýraznění potřebuje. Oční stíny tedy mohou více hýřit barvami, lesklými efekty, perleťovým líčením. (es)
RADA SPIRITU
Brýle čistíme jarovou nebo mýdlovou vodou, na skla používáme antistatický sprej. Čočku otíráme speciálním papírovým kapesníkem nebo hadříkem z mikrovlákna.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474345
DnesDnes93
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden686
Tento měsícTento měsíc5975

Partnerské weby

apartman banner