Snad každá žena touží po krásné vyhlazené tváři bez vrásek. I bez pravidelné návštěvy kosmetičky můžeme svou pleť omladit, osvěžit, zregenerovat. Stačí si jen najít pár minut pro sebe. Masáž tváře báječně pokožku prokrví, odstraní únavu, stres, je skvělou prevencí předčasného stárnutí. Prokrvením pokožky povzbudíme krevní oběh, a proto se zlepší i barva kůže a její dýchání, dochází k lepšímu odplavování odpadních látek, ke zlepšení látkové výměny. Jak na to?
Masáž je nejlépe provádět večer před spaním. Sedneme si před zrcadlo a zaujmeme co nejpohodlnější polohu. Nejprve kůži dobře odlíčíme a očistíme vlažnou vodou, pleťovým mlékem či pleťovou vodou. Také napařování obličeje nebo přikládání teplého obkladu je dobrou přípravou pro masáž. Před vlastní masáží naneseme na pleť výživný noční krém nebo sérum.
Začínáme tak, že prsty jedné ruky, kromě palce, nejprve jemně, pak silněji, a pak opět jemně proklepáváme kůži stejné strany obličeje, tj. levou rukou masírujeme levou část obličeje a pravou rukou pravou stranu.
Ukazováčkem, prostředníkem a prsteníkem se soustředíme na vyhlazení pokožky čela půlkruhovým pohybem a to tak, že postupujeme od kořene nosu směrem do stran. Jemným kroužením, kdy spojíme ukazováček a prostředníček obou rukou masírujeme pokožku kolem úst. Začínáme v prohlubni pod nosem a pokračujeme do stran. V partiích kolem očí postupujeme velmi citlivě, na pokožku poklepáváme pouze konečky prstů střídavě rychle za sebou. Masáž víček vynecháme, protože pak často ochabují a vytvářejí se váčky.
Pod bradou je masáž pokožky pohodlnější, můžeme ji provádět hřbety prstů, a to levou rukou zprava doleva a opačně. Ženy, které mají sklon k tvorbě dvojité brady, nebo ji již mají, mohou poklepovou masáž zesílit tím, že na ni použijí plátěný ubrousek, jehož střed lehce navlhčí. Napínáním a povolováním obou konců klepne střed ubrousku na podbradek a zase se uvolní. Účinek takto provedené masáže je silnější a hlubší než pouhým poklepáváním prsty.
(mp)
DODATEK
Masáž obličeje si můžete dopřát jednou až dvakrát do týdne. Stačí se jí věnovat deset až patnáct minut, abyste dosáhli perfektního výsledku.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501294
DnesDnes263
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3984
Tento měsícTento měsíc12640

Partnerské weby

apartman banner