Kdo by nechtěl mít pěkně vymodelované a pěstěné nehty? Péči o ně dnes můžeme svěřit zkušeným profesionálům, ale když máme hluboko do kapsy, snadno si s úpravou poradíme. A to i v případě, že jejich kvalita není právě ideální. Ne každému příroda a předci nadělili dobrý základ. Kromě toho se na nehtech odrazí každý prohřešek v životosprávě a všechny nedostatky v péči o ruce. Jak se o ně správně starat?
Než otevřete manikúru
Před procedurou si namočte konečky prstů do vlažné vody, do které můžete přidat voňavou koupelovou sůl nebo několik kapek citronu. Asi po deseti minutách nastal čas pustit se do samotné úpravy. Kůžička kolem nehtů je po koupeli krásně měkká, což zjednoduší práci. Nyní je čas zatlačit ji pomocí speciální tyčinky, kterou lze koupit v každé lepší drogerii. Když je pokožka kolem nehtů pryč, se samotným tvarováním nehtů si poradí kvalitní pilník.Vyvarujte se ale kovového, neboť je příliš agresivní. S pilníkem pracujte vždy jedním směrem, v opačném případě budou nehty náchylnější k lámání a poškození.
Upravenější s lakem
Nalakované nehty působí mnohem upraveněji. Velmi pracovně vytížené ženy dají zřejmě přednost bezbarvým lakům nebo v jemných pastelových tónech, na nichž není vidět každé poškození. Pokud má lak vydržet co nejdéle, nezapomeňte nejdříve nanést podkladový lak a pak ještě jednu vrstvu ochranného laku. Lak nanášíme vždy na suché a odmaštěné nehty, jinak nebude držet.
Regenerační kúra
Dopřejte občas svým nehtům osvěžující regenerační kúru. Stačí k tomu některý z rostlinných olejů, které běžně používáte na vaření. Trochu olivového, kukuřičného, sójového nebo řepkového oleje zahřejte na pokojovou teplotu a každý večer do něj konečky prstů ponořte na několik minut. Účinnost této kúry umocníte, jestliže ruce obléknete do mikrotenových rukavic (získáte je v každém supermarketu v oddělení pečiva). Pak ruce ošetřete výživným krémem.
Zdraví nehtů
Kvalita nehtů mnohé prozradí i o zdravotním stavu. Zdravý nehet je pružný, pevný a dobře skrze něj prosvítá pokožka prstů. Jestliže se nehty lámou, může to signalizovat nějakou dietní chybu, nedostatek vitaminů a minerálních látek ve stravě, ale také určité zdravotní problémy.
(es)
DODATEK
Víte, že zdravý nehet naroste přibližně o milimetr za týden, přičemž u mužů je tento proces rychlejší než u žen. Obecně rostou nehty rychleji v létě než v zimě.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500319
DnesDnes613
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden3009
Tento měsícTento měsíc11665

Partnerské weby

apartman banner