Štíhlé nohy, ploché břicho, pevná prsa. Kdo by si to nepřál? Ideální váha - to je problém, o který se zajímá takřka každá žena. Víte, že polovina Čechů a Slováků je se svou váhou nespokojená? Jak vyplývá z průzkumu společnosti GfK, více než třetina Čechů a Slováků má zdravou váhu, nadváhou nebo obezitou trpí téměř tři z pěti lidí. Výsledky studie ukazují, že lidé se základním vzděláním váhu neřeší, svoji hmotnost si nehlídá více než třetina Čechů a téměř polovina Slováků s nejnižším vzděláním. Naopak drtivá většina vysokoškolsky vzdělaných lidí činí nějaká opatření pro udržení své váhy. U obou národů patří sport a pohyb k nejčastějším prostředkům k udržení optimální hmotnosti. Více než polovina lidí se snaží držet diety, přičemž se nevyhýbá ani potravinovým doplňkům a nejrůznějším prostředkům na hubnutí.
Odpovědi asi tisícovky oslovených respondentů naznačily, že více než čtyři pětiny Čechů a Slováků obecně znají některá onemocnění, která se spojují s obezitou nebo nadváhou. „Překvapivé je, že necelá pětina Čechů a Slováků spojuje nadváhu, respektive obezitu se vznikem rakoviny nebo impotence. Naopak lidé nejvíce přičítají nadváze zhoršení anebo vznik cukrovky, kardiovaskulárních chorob, z nichž bychom mohli jmenovat především vysoký krevní tlak a také cévní mozkové příhody,“ říká Eva Vlčková ze společnosti GfK.
(mv)
DODATEK
Podle psychologů se o svoji hmotnost zajímají daleko méně ženy, které jsou šťastné v partnerském vztahu, i když jejich postava má k ideálu daleko.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500437
DnesDnes86
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3127
Tento měsícTento měsíc11783

Partnerské weby

apartman banner