Celoživotní zkamenělé myšlení a bezmyšlenkovité dodržování zažitých pravidel a zákonů nás drží v zajetí a maří naše záměry, a to často do takové míry, že si vůbec neuvědomujeme, že jsme uvízli na mrtvém bodě a náš život stagnuje. Prvním krokem vpřed je zbavit se myšlenkových zátěží. Odložte navyklé myšlení a zbavte se „mentálních bariér“. Nebuďte otrokem svých starých myšlenkových návyků, které vás brzdí, omezují, jsou falešné, nepravdivé, ale staly se nedílnou součástí vašeho života. Pokud připustíte, že nastal čas opustit zaběhnuté myšlenkové návyky a zátěže, které vám byly předány rodinou, školní výchovou, různými institucemi či jiným způsobem, otevřou se před vámi nové obzory.
Změna nebude jednoduchá a bude vás stát hodně úsilí zakomponovat nové myšlenky do svého života. Je známo, že devět desetin naší povahy je naučených a osvojených jako zvyk, a vy tyto staré zvyky budete muset postupně jeden po druhém změnit. Záleží na vašem aktivním postoji. Pokud se domníváte, že změna bude těžká, podvědomě v sobě živíte pocit, že to opravdu bude příliš obtížné, a nezvládnete to. Je třeba mít odvahu a nenechat se ničím a nikým odradit.
Naše mysl nesouvisí s věkem a nezávisí na fyzickém procesu stárnutí. Fyziologicky máme sice zakódovaný náš věk, ale naše myšlenky neznají žádné hranice, nemají žádný začátek či konec a jsou věčně mladé. Nepřipouštějte si myšlenku, že jste příliš staří, abyste mohli dělat věci, které máte rádi a které chcete dělat. Věřte, že právě v tomto okamžiku máte ideální věk na změny. Váš současný věk vám nebrání v uskutečnění vašich cílů a snů. Uvnitř každého z vás dřímá obrovský potenciál, který čeká, až se dostane na povrch a otevře vám svět nových možností.
O zázračných schopnostech naší mysli a našich myšlenkách již toho bylo hodně napsáno, ale nesmíme zapomenout na nejdůležitější věc. Změna vašich myšlenkových návyků a zlepšení kvality života nemůže nastat a nikdy nenastane, pokud tomu nebudete věřit a bude to ve vás vyvolávat pochybnosti. Pak bude vaše úsilí a veškerá snaha zcela zbytečná.
(žuk)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2373038
DnesDnes467
VčeraVčera940
Tento týdenTento týden2288
Tento měsícTento měsíc467

Partnerské weby

apartman banner