Příroda je velkou zdravotní bankou a i ty nejobyčejnější potraviny mohou poskytnout efektivní pomoc při sestavování redukčního jídelníčku. Snažte se jíst co nejvíce potravin v přírodním stavu, neboť obsahují látky důležité pro zdravý organismus. Ovoce má nízký glykemický index, nejnižší hodnotu má ovoce, které roste v mírném klimatu, jako jsou jablka, hrušky, broskve a bobulovité ovoce. Čím je ovoce kyselejší, tím nižší má glykemický index.
Jablka
Pověst všeléku, jakou jablko má, je zasloužená. Po staletí se jablka podávala rekonvalescentům pro rychlejší zotavení po nemoci, léčily se jimi záněty dutin, kašel, zácpa, chudokrevnost a nespavost. Posilují odolnost organismu proti nemocem a jsou výborným pomocníkem při trávení. Podporují funkci jater, napomáhají odbourávání kyseliny močové a dalších toxických látek. Jablka obsahují až 30 procent pektinu, účinné látky, která snižuje hladinu cholesterolu a krevních tuků, a pomáhají tak při snižování hmotnosti. Doporučuje se před obědem nebo večeří sníst jedno jablko i se slupkou.
Grapefruity
Šťavnaté grapefruity si získaly věhlas i oblibu jako ovoce, které je pro naše zdraví velmi prospěšné. Obsahují množství léčivých a ochranných účinných látek, jsou bohatým zdrojem kyseliny listové a vitaminu C, vždyť již jeden grapefruit nám zajistí denní potřebu vitaminu C. Mají vliv na to, že cévní stěny zůstanou pružné. Posilují imunitní systém a preventivně působí proti infekcím a nachlazení. Kromě toho mají málo kalorií, nejnižší glykemický index, urychlují látkovou přeměnu a určitě by měly být v jídelníčku všech hubnoucích, neboť pomáhají snižovat nadbytečné kilogramy.
Jiné citrusy
I další citrusy dokážou divy. Každý večer asi dvě hodiny po posledním jídle snězte některý z citrusových plodů (grapefruit, pomeranč, mandarinku, citron) a poté již nic jiného nekonzumujte. Lidé, kteří jedí citrusové plody pravidelně, potvrdili, že u nich došlo k váhovému úbytku, zbavili se zácpy, netrpí plynatostí, nadýmáním, chronickou vyčerpaností, zmizely i problémy s kůží a vlasy.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2449702
DnesDnes117
VčeraVčera531
Tento týdenTento týden1733
Tento měsícTento měsíc648

Partnerské weby

apartman banner