Krásné, zdravé, lesklé vlasy jsou snem každé ženy. Není ale vždy jednoduché proměnit poškozené vlasy za super hřívu, ale několik následujících triků možná stojí za vyzkoušení.
Chytré lakování
Jestliže používáte lak, aplikujte ho ke kořínkům. Pozvedněte vlasy přesně tam, kde to nejvíc potřebujete. Větší objem vytvoříte tak, že přehodíte vlasy přes hlavu a spodní vrstvu zlehka postříkáte.
Pravidelné masáže
Pravidelnou masáží při umývání vlasů prokrvíte pokožku hlavy, a to se příznivě odrazí také na jejich kvalitě. Prokrvit vlasovou pokožku můžete i v průběhu dne, jestliže vlasy pročešete kartáčem s měkkými štětinami.
Příliš mnoho kondicionéru
S kondicionérem byste to neměli přehánět. Pokud chcete nadýchaný a vzdušný účes, naneste ho asi centimetr nebo dva nad kořínky vlasů. Odborníci doporučují nanášet kondicionér nebo balzám jen na délku vlasů, nikoli na pokožku hlavy.
Proč střídat pěšinku
Když si budete česat pěšinku stále na stejné straně, vlasy si zvyknou a kolem pěšinky budou brzy zplihlé. Učešte pěšinku jednou vlevo, podruhé zase vpravo a vlasy kolem ní budou pěkně pozvednuté.
Natáčky jsou v módě
Zaručený způsob, jak dodat dlouhým vlasům fantastický objem a účesu trvanlivost, je natočit je na natáčky. Nejlépe na hodně velké a na suchý zip. Pracuje se s nimi snadno a dají se použít jak na mokré, tak suché vlasy.
Domácí vlasové kúry
Některé přírodní produkty mohou s kvalitou vlasů pomoci. Zkuste jednoduchou regenerační kúru s medem. Smíchejte dvě lžíce medu s trochou olivového oleje a vmasírujte do vlasů. Pak je zabalte do igelitu a ručníku a nechte působit alespoň čtvrt hodiny. Potom opláchněte teplou vodou.
(es)

DODATEK
Kvalitu vlasů může poznamenat i nedostatečný pitný režim. Nedostatek tekutin se projeví tím, že jsou krepaté, suché, lámou se a jsou bez lesku.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2379744
DnesDnes645
VčeraVčera957
Tento týdenTento týden2542
Tento měsícTento měsíc7173

Partnerské weby

apartman banner