Neexistuje univerzální recept, jak pečovat o vlasy. Někomu vyhovuje umývání vlasů denně, jinému obden, pro dalšího je jednou týdně akorát. Jak je to s používáním šamponu? Prospívá vlasům příliš časté mytí? Nechte se inspirovat několika tipy:
+ Frekvence mytí vlasů je závislá kromě jiného také na životním stylu. Lidem, kteří pracují v suchých a klimatizovaných místech, postačí umývat vlasy dvakrát do týdne. Zaměstnání v prašném prostředí, kam se dostane hodně nečistot, vyžaduje, aby se vlasy umývaly častěji. Také v případě, že se věnujeme nějaké náročné fyzické činnosti, rekreačnímu sportu, kdy dochází k nadměrnému pocení, je třeba v případě potřeby vlasy umývat denně.
+ Někteří kadeřníci doporučují použít šampon dvakrát, přičemž pokaždé je zapotřebí vlasy důkladně opláchnout. Tvrdí, že prvním mytím se vlasy zbaví nečistot, při druhém se už umyjí. Tento postup však platí v případě, jestliže se kadeře nemyjí příliš často.
+ I když si pořídíme kvalitní, značkový šampon, konečný výsledek záleží na tom, zda ho budeme správně používat. S jeho množstvím to nepřeháníme, stačí dát jen trošku do dlaně, jemně navlhčit a pak krouživým pohybem nanést na vlasy. Nikdy nepoužíváme nehty, ale jen bříška prstů, které zlehka promasírují vlasovou pokožku.
+ Koupili jste si šampon, který zrovna moc nepění? V tom případě můžeme mít tendenci nalít na vlasy půl lahvičky. Věřte tomu, že dávka o velikosti vlašského ořechu k běžnému ošetření kadeří naprosto stačí.
+ Jste zvyklá sprchovat se horkou vodou? V případě vlasů neděláte dobře. Příliš teplá voda poškozuje kořínky vlasů a navíc vede ke zvýšené tvorbě nežádoucího mazu. Platí, že čím studenější vodu používáme, tím se budou vlasy více lesknout a vypadat zdravěji.
+ Za vyzkoušení stojí jednoduchý trik, jenž používají Japonky. Na poslední opláchnutí umytých vlasů zkuste použít vodu, v níž se vařila rýže. Krásné budou díky proteinům, které rýže obsahuje.
+ Mokrý vlas zvětšuje objem o několik procent - kvůli vlhkosti nabobtnává. S mokrými vlasy musíme zacházet šetrněji než s vlasy v normálním stavu za sucha.
+ I sušením se dá vlasům ubližovat. Jestliže je nešetrně třeme ručníkem, budou náchylné k lámání. Proto se doporučuje přebytečnou vodu jemně z vlasů odsát ručníkem a pak je vysušit tak z 95 % fénem a zbytek nechat volně doschnout.
+ Při pravidelném používání fenu je dobré sušit vlasy na střední teplotě, nikdy ne na tu nejvyšší. Ruka s fenem by měla být ve vzdálenosti přibližně asi 20 cm od vlasu. Jinak se vlas může spálit a ztratit pevnost. Ideální je opatřit si vysoušeč s ionizační technologií, ten vlasy nepřesušuje.
(mv)
DODATEK
Drastické či jednostranné diety jsou zabijákem zdravých vlasů. Důležitý je také správný pitný režim, nejlépe obyčejná voda, neperlivá minerálka, neslazené nápoje.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474957
DnesDnes124
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1298
Tento měsícTento měsíc6587

Partnerské weby

apartman banner