Spokojenost a vyrovnanost byla a je považována za recept na šťastný a plnohodnotný život a protilátku proti nemocem. Bylo prokázáno, že pocity životní pohody uvolňují v našem mozku chemické látky, které nás zklidňují a zvyšují odolnost vůči chorobám. Na naší cestě za zdravím a dobrou náladou pomáhá i to, když potlačíme vlastní sobectví a snažíme se učinit spokojené i ostatní lidi. S tím úzce souvisí i naše stárnutí nebo proces sebeuzdravení, když nejsme zcela fit.
Buďte spokojení!
Častým zdrojem problémů je nespokojenost s okolním světem. Když se kolem nás děje něco, co neodpovídá našim představám nebo co se nám jeví jako nespravedlivé, vyvolává to negativní emoce. Ty jsou skutečnými duševními jedy a viry v naší mysli. Nesrovnávejte se s jinými lidmi, nestěžujte si, odstraňte pochybnosti o sobě samých. Nespokojenost, pocit neužitečnosti, otrávenost či smutek by ve vaší mysli již neměly mít místo. Abyste omezili všechny negativní emoce a pocity, které prokazatelně škodlivě působí na organismus, musíte se naučit přijímat svět takový, jaký je, i s jeho nedokonalostí. Ovládejte svoje myšlenky, které mají hlavní vinu na všech starostech a útrapách, jež vás v životě pronásledují a způsobují vám bezesné noci. Ve svém konání nezapomínejte na to, že hlavním smyslem vašeho života je být šťastný.
Vyzkoušejte na sobě!
Jakmile se probudíte, řekněte: Děkuji! Začněte den s vděčností za svůj život, za rodiče, partnera, děti a za vše, co máte. V běžném životě nevynechejte příležitost poděkovat každému, kdo pro vás něco udělá, pomůže vám nebo vám něco dá, ať se jedná o cokoli. Děkujte a nečekejte, až někdo poděkuje vám. Naladíte se do spokojenosti a obrníte se proti špatné náladě.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698780
DnesDnes108
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2298
Tento měsícTento měsíc13614

Partnerské weby

apartman banner