Také máte někdy pocit, že si musíte jít udělat radost? Koupíte si novou kabelku, úžasné lodičky, lak na nehty, protože vám zrovna něco nevyšlo? V zaměstnání vás zkritizovala šéfka, doma jste s partnerem rozhádaní, děti obrátily byt vzhůru nohama a na všechno trápení si připadáte tak sama! Když máte krizi, nemusíte z peněženky vytahovat jednu stovku za druhou. Způsobů, jak pohladit duši zadarmo, je celá řada:
Usmívejte se. Že nemáte čemu? Pozorně se dívejte kolem sebe. Vždycky se najde něco, co vám vyloudí úsměv na tváři. Zkuste brát život s větším nadhledem, humorem. Když dojde inspirace, pusťte si nějaký pěkný film, sáhněte do knihovny po své oblíbené knížce.
Sněte. Můžete se vracet k dávným vzpomínkám, k zážitkům z minulosti. V nich můžete čerpat sílu a energii pro přítomnost. Nezapomeňte ale hledět dopředu. Na chvíli zkuste vypnout a zamyslet se, co by bylo, kdyby… Nebojte se představit si sebe v roli někoho jiného, zkrátka vyvolávejte jen příjemné myšlenky.
Naučte se něco nového. I když tahle rada může stát nějaké peníze, určitě bude stát za to zkusit ji realizovat. Přihlaste se do kurzu cizího jazyka. Motivací vám může být sen, abyste byla na příští zahraniční dovolené, pokud jde o jazykovou vybavenost, zcela soběstačná, dokázala se domluvit. Ale stejně tak se můžete naučit líčit jako profesionálka, zapsat se do autoškoly, kurzu, kde vás naučí znakové řeči, orientální tanec a podobně.
Dopřejte si romantiku. Připravte si večerní voňavou koupel, naaranžujte si po bytě řezané květiny, zorganizujte s kamarádkami příjemný relaxační víkend, vyjeďte s partnerem za nevšedními zážitky. Zaposlouchejte se do zpěvu ptáků, pozorujte, jak se s podzimem mění příroda před očima, že nádherně svítí slunce nebo zapadá za obzor. To všechno patří k radostem, které lze získat zadarmo.
Myslete pozitivně. Zaměřte se na pozitivní věci. Setkávejte se s lidmi, v jejichž přítomnosti se budete cítit dobře, mají podobné zájmy, odreagujete se sportem, procházkami, aktivitami, které vás baví.
Radost pro druhé. Nezapomínejte občas udělat radost druhým lidem, a to nejen svým nejbližším. Dejte někomu hezký dárek, maličkost pro potěšení, pohladit po duši mohou i pochvala a uznání. Někdy stačí vytočit telefonní číslo a zajímat se o problémy člověka na druhé straně sluchátka. Pamatujte na to, že dobrých skutků není nikdy dost a dokážou vás učinit šťastnou.
(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474865
DnesDnes32
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1206
Tento měsícTento měsíc6495

Partnerské weby

apartman banner