Umění zachovat si krásu a mladost je složité. Protože fyzický půvab má svůj krátký život, je vhodné už v mladí myslet na budoucnost a nenechat se překvapit časem. S přibývajícími lety je proto potřeba starostlivost o pleť a tělo zintenzivnit. Vlivem biologického stárnutí nastávají v organismu každého člověka změny, které se negativně projevují na vzhledu pokožky - ta ztrácí pružnost, ochabuje, vytváří se na ní vrásky. Stárnutí pokožky nezpůsobuje ale pouze úbytek tuků, ale především postupná ztráta vody v tkáních. U stárnoucí pleti je důležitá pravidelná odborná péče a samozřejmě i zvýšená domácí starostlivost. Existují speciální krémy, které podle tvrzení výrobců zpomalují a pozastavují tvorbu vrásek. Dokonce i vrásky, které se již na obličeji vyskytují, se někdy podaří pomoci speciálních přípravků, ať už ve formě nejrůznějších sér či gelů, viditelně vyhladit.
Vzhled pleti můžeme velmi zlepšit správným pěstěním a péčí, ať už odbornou nebo pravidelnou domácí. Připomeňme některé účinné pleťové masky určené pro domácí ošetření: Pro stárnoucí a ochablou pokožku je dobré si připravit masku z droždí. Malé balení kvasnic smícháme s malým množstvím rostlinného oleje, případně mlékem a rozmícháme na kaši. Tu nanášíme na obličej, s výjimkou očních partií, asi na čtvrt hodiny. Můžeme ji aplikovat i na krk a dekolt. Poté smyjeme teplou vodou.
K výborné masce s regeneračními účinky dobře poslouží dvě polévkové lžíce dýňových semínek, několik lžic plnotučného mléka, malá lžička cukru, trocha majonézy. Všechny suroviny dobře rozmícháme a hmotu necháme na obličeji působit asi 20 minut.
Brambory jsou v každé domácnosti po ruce, a tak připravit skvělou vyživovací masku na stárnoucí pleť můžeme kdykoli. Stačí jen brambor uvařit i se slupkou, po vychladnutí ji odstranit a brambor pak nastrouhat. Spojíme ho s několika lžičkami smetany, kapkou olivového oleje a jedním žloutkem. Kašičkou ošetříme tvář, krk i dekolt tak, že ji necháme alespoň dvacet minut působit. Pak smyjeme teplou vodou.
K hladkému krku pomůže banánová maska. Vidličkou rozmačkáme dobře vyzrálý banán, přidáme několik kapek olivového oleje, naneseme na krk, dekolt a přikryjeme nahřátou měkkou látkou, ručníkem, dětskou plínkou a podobně. Čím déle necháme masku působit, tím patrnější bude efekt - hladší pokožka.
Na vrásky se našim předkům osvědčovala maska z medu. Stačí smíchat trošku medu s dobře ušlehaným sněhem z bílku. Aby měl potřebnou hustotou, můžeme přidat ovesné vločky nebo celozrnnou mouku. Na obličeji necháme působit asi čtvrt hodiny.
(map)
RADA SPIRITU
Voňavé bylinky mohou být účinným pěstícím prostředkem. Například výluhem z řebříčku, šalvěje nebo řeřichy lze dobře ošetřit mastnou pokožku s rozšířenými póry.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474833
DnesDnes581
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden1174
Tento měsícTento měsíc6463

Partnerské weby

apartman banner