Některé ženy vypadají v padesáti letech na třicet. Mají dokonalé vlasy, pleť hladkou jako samet, postavu by jim mohla závidět kdejaká dvacítka. Jak to dělají? Některá za své dokonalé tvary a perfektní vzhled může děkovat šikovnému plastickému chirurgovi, jiná ukrývá tajemství mladosti v mnohem mladším milenci, než je sama, další má štěstí na dobrý genetický základ nebo péči o sebe nezanedbává. I když čas neúprosně bojuje proti nám, stojí za to pokusit se prodloužit si mladost. Nechte se inspirovat několika tipy:
Vyvážená strava
Důležitá je vyvážená strava, která kombinuje ve správném poměru vitaminy a minerální látky s kaloriemi. Pro hladkou pleť a ideální látkovou výměnu je třeba v jídelníčku myslet na zeleninu a ovoce. Postarají se o efektivní ochranu před volnými radikály, ale také vnitřní rovnováhu, zdravou pokožku. Není podstatné, zda budou v syrovém stavu nebo tepelně upravené, zásobují tělo vitaminy C, E, beta karotenem. Chrání buňky těla a podporují je při jejich každodenním obnovování.
Zázračná voda
Organismus potřebuje denně alespoň dva litry tekutin. Nic nepůsobí na tělo lépe než voda, bylinkové čaje, minerálky, neslazené nápoje. Dodají buňkám tekutiny, které jim zaručují pružnost. Pamatujte na to, že vrásčitá pokožka je důsledek nedostatečného pitného režimu.
Chvála mléku a tvarohu
Mléčné produkty, nejlépe nízkotučné, jako jsou tvaroh, mléko, jogurt, zakysané výrobky obsahují nejen potřebné vitaminy, ale také spoustu minerálních látek, které blahodárně působí na tělesnou schránku. Pozitivně působí na zuby, svaly, kosti, jejich nedostatek ve stravě zvyšuje riziko zlomenin.
Pozor na tuky
Tuk tělo potřebuje, ale preferovat je třeba kvalitní rostlinné oleje. Například olivový obsahuje hned několik přírodních antioxidantů, čímž významně přispívá proti stárnutí, je osvědčenou prevencí nádorových onemocnění. Největší přínos má jeho používání za studena.
Luštěniny, ořechy, ryby
Bez nadsázky lze o nich hovořit jako o superpotravinách. Hrách, čočka, cizrna, fazole - dodají tělu hodně bílkovin, stejně jako ryby a ořechy, které jsou nezbytné pro strukturu vaziv. Na nedostatek bílkovin tělo reaguje postupným stárnutím, tvorbou vrásek. Ryby obsahující omega 3 mastné kyseliny posilují imunitu, zpomalují stárnutí, pozitivně ovlivňují funkci srdce, cév, kloubů. Vlašské ořechy v sobě ukrývají zdravé tuky, spoustu důležitých minerálních látek a kyselin. Pomohou s vysokým cholesterolem, udržují zdravé, pevné, pružné cévy, tepny a žíly, podporují vitalitu, paměť, podílejí se na obnově kůže.
(es)
RADA SPIRITU
Říká se, že lenost je nepřítel mladosti a nejlepší společník stáří. Nezapomínejte proto na pohyb, podstatné je, aby byl pravidelný, nejlépe čtyřikrát do týdne.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474831
DnesDnes579
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden1172
Tento měsícTento měsíc6461

Partnerské weby

apartman banner