Podle mnohých kosmetiček je obličejová gymnastika nejlepší metoda, jak znovu získat pružnost kůže, zpomalit stárnutí. Několik jednoduchých cviků, které zahrnují cílené pohyby tvářových svalů, se postarají o viditelnou změnu. Stačí je provádět každé ráno po nanesení denního krému, nebo večer po vyčištění pleti. Cviky jsou vhodné pro jakýkoli věk. Čím dříve s nimi začnete, tím lépe. Poradíme vám, jak na to.
Proti vráskám na čele
Na čele se tvoří vrásky poměrně v brzkém věku, proto si dávejte pozor, abyste ho při přemýšlení příliš často nekrčili. Při nanášení denního krému hlaďte prsty čelo z jedné strany na druhou, dokud se krém dostatečně nevsákne. Položte dlaň na vrch hlavy, prsty přiložte na čelo a jemně přitlačte. Kůži natahujte ve směru růstu vlasů a vydržte alespoň pět sekund a poté uvolněte.
Vrásky na horním rtu
První články ukazováčku obou rukou zaklesněte do koutků úst. Mírně ústa roztahujte a zároveň se snažte tahem spojit horní a dolní ret.
Tváře
Ochabnutí svalů a pokožky na tvářích je nejrychleji viditelné. Stárnutí pokožky v těchto partiích zpomalíte, když vytvarujete ústa pěkně do kroužku a jako byste chtěli vyslovovat samohlásky A, E, I, O, U. Napněte svaly kolem úst a po pěti vteřinách uvolněte.
Proti dvojité bradě
Zdvihněte malinko hlavu a dejte si pod bradu dlaň. Několik sekund jemně klepejte prsty po bradě, jako byste si aplikovali krém. Tím se postaráte o to, aby se tato oblast dostatečně prokrvila. Teď se vzpřímeně postavte nebo posaďte před zrcadlo a bradu se snažte táhnout dopředu a nahoru, přičemž ve spodní části brady a krku byste měli cítit určité napětí. Zbytek těla je při tomto cviku na místě, což platí i pro ramena.
Oční vrásky
Hranu dlaně přiložte na horní část lícních kostí, respektive na místo pod očima, kde vznikají nejčastěji vrásky od smíchu a přirozeného hmouření očí. Několik sekund jemně tlačíte. Cvik několikrát za sebou opakujte, aniž by ruce opustily tvář. Další jednoduchý cvik proti očním vráskám: Co nejvíce otevřete oči a kružte s nimi z pravé strany na levou. Stejný cvik zopakujte se zavřenýma očima.
(map)
RADA SPIRITU
Nejlepší je pro začátek cvičit před zrcadlem. Tak snadno zjistíte, zda zapojujete svaly správně. Při cvičení se zvyšuje příjem kyslíku v buňkách, zrychluje metabolismus a odbourávají se odpadní látky.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698780
DnesDnes108
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2298
Tento měsícTento měsíc13614

Partnerské weby

apartman banner