Některé ženy vypadají v šedesáti letech o deset patnáct let mladší, jiné už po padesátce působí jako seniorky. Někdo se drží osvědčeného účesu celý život, jiná ráda navzdory svému datu narození ráda experimentuje. Dávno neplatí, že ve vyšším věku je nejlepší vsadit na trvalou, světlejší barvu a kratší střih. V souboji s časem je třeba mít na paměti, že kvalita vlasů se s přibývajícím věkem mění. Jsou sušší, více se lámou, častěji vypadávají, údržba a účes trvá mnohem více času než zamlada.
Mít celkově šmrnc znamená vybrat správný účes. Chybou by však bylo hrát si na dvacetiletého diblíka nebo nosit vlasy až na záda. Kromě proporcí obličeje a těla hraje roli osobnost nositelky, styl oblékání, doplňky, životní styl a podobně. Účes by měl podtrhnout to, co je na obličeji nejpřitažlivější - lícní kosti, oči, rty - ženu omladit, ale bez toho, aby působila směšně. Mnoho žen s kulatým obličejem a kyprými tvary postavy dělá chybu, že se nechává ostříhat hodně nakrátko. Zvýrazní to jejich nadváhu, obličej působí silnější. Kulatý obličej potřebuje protažení, slušet mu bude víc vlasů nahoře a dole než po stranách. U tohoto typu obličeje je dobré zvýraznit vrchní část hlavy, čímž se opticky zúží celkový dojem. Pro trojúhelníkový typ obličeje jsou ideální zvlněné a kudrnaté účesy s délkou pod úroveň brady. Úzkému obličeji budou slušet vlasy upravené dozadu, které tvar obličeje celkově rozšíří a odpoutají pozornost od nežádoucího místa na obličeji, jako jsou hlubší vrásky či výrazný nos.
Ženy, které chtějí zvolit účes nenáročný na údržbu, a přesto vypadat elegantně, dají přednost krátkým střihům. Například účes pixie je vytvořený tak, že se vlasy po stranách tváře a zadní části hlavy ostříhají nakrátko. Bob účes dává záruku, že v něm bude dáma vypadat mladší a vždy upraveně. Ať jsou vlasy vlnité, rovné, husté nebo jemnější, v bob účesu bude žena působit vždy skvělým dojmem.
Podle vlasových stylistů u barvy vlasů jde mnohem víc o naši osobnost než o věk. Ačkoliv obecně platí, že světlá rozjasňuje, nemusí to fungovat u každého. Pokud hledáte inspiraci, na internetu můžete zkusit počítačově simulovat, jaký účes by vám slušel. Stačí jen nahrát svou fotku a měnit různé střihy i barvy. Podobnou službu nabízí i celá řada kadeřnictví.
(es)
DODATEK
Zajít ke kadeřnici jednou za dva až tři měsíce nestačí, zvláště když jsou vlasy barvené, rychle rostou nebo střih je náročný.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471079
DnesDnes291
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1494
Tento měsícTento měsíc2709

Partnerské weby

apartman banner