V mládí považujeme krásu za samozřejmost. S přibývajícím věkem je třeba se o tělo více starat, svoji pokožku rozmazlovat. Jak vypadat skvěle, k tomu vás mohou inspirovat některé z následujících tipů:
Mytí vlasů. Časté mytí vlasům neškodí s použitím vhodného šamponu. Škodí časté vysoušení horkým vzduchem, natáčení na elektrické či nahřívací natáčky, kulmování. K mytí používejte spíše vlažnou než horkou vodu, šampon zvolte podle typu vlasů. Když k tomu fén nastavíte na nejnižší teplotní stupeň, můžete bez obav umývat vlasy každý den.
Ach, ta mastná pokožka! Její výhodou je, že stárne pomaleji, je méně náchylná k tvorbě vrásek. Bývá lesklá, s rozšířenými póry, se sklonem k tvorbě akné. Omývat vodou ji nestačí. Vyžaduje speciální péči, která spočívá v důkladné očistě ráno a večer, neboť celodenní make-up, nečistoty ve vzduchu, prach, kožní tuk jsou ideálním prostředím pro tvorbu infekce, akné a jiných vyrážek. Příznivě na ni působí pravidelný peeling. Pokožku důkladně vyčistí, odstraní odumřelé buňky, stáhne póry.
Odlíčení není ztráta času. Večerní odlíčení obličeje je velmi důležité. Pokud uléháte na lůžko s ranním make-upem, případně další vrstvou zkrášlovací kosmetiky, riskujete ucpávání pórů, šednutí pokožky, nezdravý vzhled. Časem se na ní vytvoří a prohloubí vrásky. Jen důkladně očištěná pleť může během spánku dobře regenerovat.
Opuchlé oči a kruhy pod očima na kráse nepřidají. Vyzkoušejte jednu z osvědčených babských rad, která doporučuje na oči přikládat vylouhované a vymačkané sáčky s černým čajem, které před tím dáme na chvíli do ledničky.
Hladké ruce. Sametovou pokožku docílíte, když rukám občas dopřejete výživnou masku. Potřebovat budete lžíci medu a lžíci olivového oleje, které spolu dobře promícháte a naneste na trochu vlhké ruce. Ty pak „oblečte“ do plastikových a potom ještě do bavlněných rukavic, které se postarají o to, aby výživné látky z masky pronikly do pokožky. V rukavicích relaxujte alespoň dvacet minut.
Rozpraskané a suché rty. Z domácích přípravků je nejlepší med. Kromě propolisu, který má hojivé, dezinfekční a protizánětlivé účinky, obsahuje také vitaminy, minerály a bílkoviny v ideálním složení pro jemnou pokožku rtů. Rty potřete tekutým medem, nechte asi deset minut působit a pak rty olízněte nebo setřete med ubrouskem.
(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475242
DnesDnes409
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1583
Tento měsícTento měsíc6872

Partnerské weby

apartman banner