Konec roku bývá pro řadu lidí obdobím, kdy se ohlíží za uplynulými měsíci, dávají si různé cíle a předsevzetí. Nový letopočet zpravidla spojují se začátkem něčeho nového. Přáli by si být šťastnější, spokojenější, zdravější, chtěli by se svým životem něco udělat. Štěstí je stavem mysli a jak potvrzují nejrůznější výzkumy, nepřichází samo od sebe. Život se s nikým nemazlí, člověk si musí cestu ke spokojenosti vyšlapat. Jak? Možná vás budou následující řádky inspirovat.
Méně očekávejte
Určitě jste zažili nejedno zklamání, když věci nedopadly, jak jste si přáli. Napříště se mu můžete vyhnout, jestliže vaše přání a očekávání budou menší. Snažte si dávat rozumné cíle, které vycházejí z reality, přestaňte řešit to, co nemůžete ovlivnit. Spíš se zaměřte na to, co je ve vašich silách, abyste změnili, posunuli dopředu, odvíjelo se pozitivním směrem.
Vždy s úsměvem
Celá řada úspěšných lidí zpravidla dosahuje vytýčených met proto, že ve svých aktivitách nacházejí smysluplnost, zkrátka je baví, dělají je s radostí. Pracujete s nadprůměrným nasazením, abyste vydělali hodně peněz? Lidé, kteří se v zaměstnání hodně stresují a navíc jim nepřináší očekávané uspokojení, mnohdy obětují své zdraví i rodinu. Naučte se soustředit nejen na výkon, ale i na radost z výsledku. Nejen, že se to odrazí na vaší produktivitě, ale i kvalitě práce.
Minulost nechte spát
Ohlížíte se za tím, co se vám nepovedlo, výčitky a pochybnosti vám nedopřávají klidný spánek? Zapomeňte na to, že se vám něco nepovedlo, selhali jste, nesplnili něčí očekávání. Šťastní lidé se umí těšit z přítomnosti, nepřipomínají si své prohry. Každý nový den přijímají jako malý velký zázrak, výzvu, šanci proměnit ho v něco pěkného, vzrušujícího zajímavého.
Buďte sami sebou
Kolikrát už vás napadlo, že byste si to vyměnili s úspěšnějším kolegou, zamilovanou kamarádkou, bohatým sousedem? Nic není černobílé a nechtějte se nikomu podobat. Ambice jsou sice zdravé, ale srovnávat svůj život s někým jiným je vstup do pasti. Závist je jako nemoc, člověka učiní nešťastným. Místo závisti vnímejte úspěchy druhých jako možnou inspiraci. Soustřeďte se na své cíle, těm věnujte svůj čas a energii.
Život bez starostí
Vzpomenete si, kdy jste se naposledy upřímně zasmáli? Co vám přineslo do duše radost a prima náladu? Pokud se vám taková chvíle nevybavuje, zřejmě patříte k lidem, kteří se berou příliš vážně. Upjatý výraz, špatná nálada, katastrofické scénáře jsou pro vás typické? Není divu, že na své okolí působíte jako nenapravitelný škarohlíd. Ale ruku na srdce, kolik z toho, s čím jste si dělali opravdu starosti, se ve skutečnosti naplnilo? Zbytečnými obavami a pochybnostmi jen narůstá stres a podlamuje vaše psychické i fyzické zdraví.
Nemůžete jen vyhrávat
Rozumný člověk dobře ví, že život není procházka růžovou zahradou, že jednou je dole, podruhé nahoře. Není vždycky jen o výhrách, ale nikdy se svého snu nevzdá. Hledá způsob, jak jít svému štěstí naproti, nebrečí nad rozlitým mlékem, nelituje se.
(map)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2434241
DnesDnes470
VčeraVčera765
Tento týdenTento týden4359
Tento měsícTento měsíc4359

Partnerské weby

apartman banner