Nemocnici dříve či později navštíví každý z nás. Ať už na plánovanou operaci nebo na vyšetření, které se prodlouží na několik dnů. Pobyt v nemocnici není dovolená v hotelu, proto byste se měli na něj důkladně připravit. Na co byste neměli zapomenout?
Při nástupu
Budete potřebovat osobní doklady - občanský průkaz, průkazku pojištěnce, eventuálně výsledky kompletního předoperačního vyšetření. Zapomenout nesmíte ani na léky v originálním balení, které běžně užíváte, případně jejich seznam a dávkování.
Hygienické pomůcky
Důležité jsou osobní toaletní potřeby. Zubní kartáček, pasta, sprchový gel, hřeben, šampon, ručník, deodorant. Součástí zavazadla by mělo být u mužů také holení, u žen hygienické vložky. Nezapomeňte na toaletní papír a papírové ubrousky, hodit se může antibakteriální gel na ruce.
Oblečení
V některých zdravotnických zařízeních může být vyžadováno nemocniční. Obecně je dobré se vybavit županem, noční košilí, dostatečnou zásobou spodního prádla, přezůvkami. Vyplatí se brát ohled na roční období. V zimě se mohou hodit teplé ponožky, případně deka, v horkém létě malý ventilátor na baterky či vějíř.
Jídlo a pití
Nemocniční strava se podává pacientům v různé kvalitě. Někde může hrdě konkurovat domácí, jinde se stává předmětem kritiky pacientů i zdravotnického personálu. Na tuto eventualitu je třeba se připravit, mít u sebe přiměřenou finanční hotovost v případě, že byste chtěli navštívit nemocniční bufet. Dětské piškoty v příručním zavazadle nezaberou mnoho místa a v nouzi, pokud to zdravotní stav umožní, se mohou vždycky hodit.
Co nechat doma
Větší finanční hotovost a cennosti v podobě zlatých šperků, drahých náramkových hodinek a jiných podobných věcí je lepší do nemocnice nebrat, i když je možnost uschovat je prostřednictvím staniční sestry v tzv. depositu nemocnice.
Abyste se nenudili
Dlouhé hodiny na nemocničním lůžku vám může zkrátit luštění křížovek nebo pěkná knížka. Vezměte si s sebou časopisy, oblíbenou knihu, přehrávač hudby či malé rádio se sluchátky. K lepší psychické pohodě může posloužit plyšové zvířátko, fotografie vašich nejbližších, cokoli, co vám přiblíží domov a odvede myšlenky od nepříjemného léčebného zákroku.
(se)
RADA SPIRITU
Pamatujte na to, že v nemocničním pokoji budete mít nejspíš k dispozici skříňku na osobní věci, do které se toho moc nevejde. Tomu byste měli přizpůsobit i věci, které si s sebou zabalíte do tašky.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500784
DnesDnes433
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3474
Tento měsícTento měsíc12130

Partnerské weby

apartman banner