… tvorba lupů může mít souvislost s nedostatkem vitaminů, stresem. Vznikají jako důsledek nadměrného tvoření určitého druhu kvasinek. Mohou být také alergickou reakcí na některou látku v šamponu. Podrážděná kůže reaguje tím, že začne produkovat přebytek povrchových kožních buněk. Ty se nejprve shlukují do drobných šupinek, které se postupně zvětšují na lupy velikosti až několik milimetrů. Boj s lupy je běh na dlouhou trať. V každém případě je třeba zamyslet se nad vhodností používané vlasové kosmetiky. Problémy totiž může způsobovat nejen nevhodně zvolený šampon, ale také balzám nebo kondicionér na vlasy. Někomu pomáhá jablečný ocet, kdy se dvě lžíce dají do skleničky vlažné vody a vlasy se jím po umytí spláchnou. Naši předci se snažili lupů zbavit postrouhanou cibulí. Cibulovou kaši nanesli ke kořínkům a nechali půl hodiny působit. Jiným osvědčeným lidovým prostředkem byl odvar z tymiánu, kterým se vlasy pravidelně oplachovaly.
… obezita škodí tělu. Podle Světové zdravotnické organizace je jedním z největších zdravotních problémů lidstva 21. století. Při nezdravém jídelníčku a pohodlném životě na sebe nenechají dlouho čekat srdečně-cévní a metabolické poruchy, nádorová onemocnění. Nadváhou trpí svaly a klouby, rychle podléhají degenerativním změnám. Obezita může způsobit závažné onemocnění ledvin, cukrovku prvního a druhé typu, vysoký krevní tlak a cholesterol. S obezitou souvisí i spánková apnoe, tedy porucha spánku, při níž je dýchání dočasně blokováno. Dává se do souvislosti i s dalšími poruchami, jako například zácpa, snížená imunita, onemocnění žlučníku a podobně.
… ženy se stávají snáze na alkoholu závislé. Sklenička červeného vína pomůže odbourat stres, antioxidanty v červeném víně obsažené pomáhají se zlým cholesterolem. Může být také vhodnou prevencí před zhoubným bujením buněk, snižovat riziko rakoviny střev, plic či kůže. V žádném případě však neplatí úměra, že čím více vína vypijeme, tím menší riziko hrozí. Na rozdíl od mužů má krásnější polovina lidstva jinou toleranci vůči alkoholu. Je to dané tím, že ženy mají v průměru nižší hmotnost, v porovnání s mužskými protějšky menší játra, která sehrávají klíčovou roli v látkové výměně, slouží k odstraňování toxických látek, jež jsou pro organismus škodlivé. Závislost na alkoholu vzniká u žen snáze a dokáže napáchat víc škod. Alkoholismus je na ženách nejen více vidět, neboť zanedbávají svůj zevnějšek, ale kromě prokazatelného poškozování zdraví má i někdy fatální dopad na jejich rodinný život. Přitom jak uvádějí odborné prameny, počet závislých žen na alkoholu v současnosti nebezpečně roste.
(es)
RADA SPIRITU
Cesta k obezitě je velmi snadná a pohodlná. Stačí přijímat víc kalorií, než vydávat. Je to často pomalý, nenápadný proces, který může vést k chorobám a snížení kvality života.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503621
DnesDnes420
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1873
Tento měsícTento měsíc14967

Partnerské weby

apartman banner