Někomu se daří shazovat nadbytečné kilogramy snadno, pro někoho představuje hubnutí běh na dlouhou trať. Jaká základní pravidla doporučují

 odborníci z Akademie léčivé výživy?
Nejprve zjistěte, jaký jste konstituční typ, protože žádné pravidlo neplatí univerzálně pro všechny. Pak je možné aplikovat, co je s vámi v souladu. Zapomeňte na držení hladovky. Tělu byste způsobili šok, výkyvy v příjmu energie nejsou pro něj dobré. Navíc může být hladovka nebezpečným spouštěčem nízkého krevního tlaku, výkyvů hladiny krevního cukru v krvi. Nepříznivý vliv může mít i na hladinu cholesterolu či správné fungování imunitního systému. Je třeba jíst vyváženě, včetně přirozených cukrů, kvalitních tuků a dostatku bílkovin. K dosažení optimální váhy je vhodné jíst pravidelně, ale malé porce každé dvě až tři hodiny. Den je dobré začínat teplou kaší, poslední jídlo je ideální sníst tři hodiny před spaním. Masa konzumujeme málo, raději v polévkách. Vysadit mléčné výrobky a pečivo můžeme jen kváskové. Zapomeňte na chipsy, bonbóny, čokoládové sušenky. Když mlsat, tak jen v přiměřeném množství oříšky, neboť obsahují hodně kalorií, nebo ovoce. Mlsání je jen pohlazením jazyka, drobným pozdravem pro žaludek a chuťové pohárky. Z ovoce dáváme přednost raději méně sladkým druhům.
Výživoví poradci apelují při hubnutí i na pozitivní myšlení. Člověk by se neměl dietami trápit, redukční režim by mu neměl ubírat na radosti ze života. Navíc spokojený člověk nemá tak velkou potřebu dělat si zásoby, mít věci „pro jistotu“. Důležité jsou také vztahy s nejbližšími. S láskou a pohodou v srdci se hubne určitě lépe. A také ve dvojici. Je dobré si najít někoho, kdo zhubnout nepotřebuje a rádi byste se mu podobali. Navíc o něm víte, že chodí na pravidelné procházky, cvičit, plavat, venčí psa, vede aktivní život a můžete se k němu připojit. I tady platí obecné pravidlo, že s jakými lidmi se setkáváme, přátelíme, takovými zpravidla jsme.
(mav)
DODATEK
Chléb z kvasu vydrží déle a je nesrovnatelně zdravější než z droždí.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475789
DnesDnes378
VčeraVčera579
Tento týdenTento týden2130
Tento měsícTento měsíc7419

Partnerské weby

apartman banner