Paní Renatu K. zajímá: „Slyšela jsem nedávno o nějakém novátorském způsobu stříhání vlasů, říká se mu 3D. Ale u nás v kadeřnictví to neznají. Napadlo mě, že se zeptám vás, jestli můžete zjistit, zda je to třeba zatím trend jen v zahraničí, nebo to u nás také někde dělají. A v čem je „finta“...
Zapátrali jsme a zjistili, že jde o ryze českou inovativní metodu, která již před třemi lety sbírala ocenění. Nejedná se o klasické stříhání, ale o systém, který vede k výslednému střihu jakéhokoli typu. Více už nám k tomu pověděla profesionální kadeřnice Iveta Vogelová, která má salon v retro stylu v Ústí nad Labem a 3D střih ovládá.
Kde se u nás 3D střih vzal, kdo ho vymyslel?
Autorkou této metody, řekla bych kadeřnické speciality, je paní Martina Bžochová, u které jsem absolvovala školení a získala certifikát.
Jsou nějaká specifika, kterými se stříhání metodou 3D řídí, nebo ho lze aplikovat na kohokoli?
Tento střih je velmi precizní a vhodný pro ženy i muže, kteří se nechtějí zabývat svými vlasy dlouhou dobu před zrcadlem, foukat je, kulmovat, natáčet, ale přitom chtějí vypadat dobře. Aby bylo možné tuto metodu použít, je potřeba, aby měli zákazník či zákaznice vlasy minimálně 8 až 10 centimetrů dlouhé. Je to proto, že se navnímávají růsty vlasů.
V čem se liší 3D od klasického střihu?
Provádí se podle geometrických linií růstu vlasů. Toto takzvané technické, geometrické stříhání spočívá v tom, že se provádí pouze na suchých vlasech, jsou totiž pak mnohem lépe viditelné vlasové růsty. Techniku 3D střihu lze stejně tak velice dobře využít k tak zvanému prodloužení délky vlasů, nebo díky ní poskytnout luxus pro jemné a slabé vlasy v podobě objemového stíhání, s 3D střihem lze rovněž náramně vyzrát na nesourodost vlnitých vlasů. Je třeba počítat s tím, že napoprvé stříhání může trvat hodinu až dvě.
V čem je výhodnější oproti klasickému stříhání?
Výhodou je, že v případě krátkých vlasů potřebujete další návštěvu kadeřníka zase až za 3-4 měsíce, u polodlouhých vlasů za 4-6 měsíců a u dlouhých vlasů dokonce až za rok! Skvělé rovněž je, že nepotřebujete žádný styling, můžete nechat vlasy volně schnout nebo je sušit proti směru růstu, prohrábnout rukou, proklepávat nebo jen zatřepat hlavou a vlasy upravené touto metodou do sebe krásně zapadají. Sama jsem touto metodou ostříhaná a velice jsem to ocenila na šestnáctidenní dovolené, kde byly hygienické podmínky téměř nulové, ale mé vlasy byly stále i po obyčejném umytí a volném uschnutí, jako kdybych šla od kadeřníka.
Vy s 3D střihem pracujete. Kde jinde se ještě v České republice lze nechat touto metodou ostříhat?
Zatím těch míst není tolik. V Praze je 3D salon, kde pracuje přímo autorka této metody paní Bžochová, a co vím, další možnost je v Plzni a pak ještě v Brně.
(zem)
Kontakt: www.hezkahlavicka.cz, 602 109 245
Soutěž
Chcete mít možnost vyzkoušet zdarma střih metodou 3D u paní Ivety Vogelové? Pak tedy neváhejte a odpovězte na následující soutěžní otázku: Odkud přišel 3D střih do Čech? Odpovědi zasílejte během následujícího týdne na adresu redakce nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., výherce určí losování.
(r)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474340
DnesDnes88
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden681
Tento měsícTento měsíc5970

Partnerské weby

apartman banner