Naše prababičky tvrdily, že se dají udělat z každého ovoce a zeleniny. Pleťové masky připravené z mnoha domácích surovin, které jsou vždy po ruce, mají pokožce dodat důležité vitaminy a minerální látky, sametový vzhled, pomáhat s vyhlazením vrásek, osvěžit ji. Co bychom měli vědět? Masku vždy připravujeme těsně před použitím a samozřejmě z čerstvých surovin. Přikládáme ji na vyčištěnou pleť, neboť jen tak mohou účinné látky proniknout do kůže. Při aplikaci masek se vyhneme očím, na oční víčka přiložíme nejlépe vatové tampony smočené v borové vodě, čímž ulevíme unaveným očím. S maskou na tváři a dekoltu odpočíváme ve vodorovné poloze a necháme ji působit alespoň čtvrt hodiny. Po této době ji smyjeme vlažnou vodou a pleť ošetříme vhodným krémem.
Masky zeleninové
+ Zvláště výborně na pleť působí šťáva z okurek. Stahuje póry a i částečně „vybělí“ pihy. Okurkovou masku připravíme tak, že do tuhého sněhu z bílku přidáme jemně nastrouhanou okurku, případně lžičku pomerančové šťávy.
+ Mrkvová maska je vhodná pro citlivou pleť. Mrkev jemně nastrouháme, smícháme se lžičkou slunečnicového nebo olivového oleje. Na mastnější pleť přidáme místo oleje šťávu z poloviny citronu.
+ Mastnou pleť můžeme ošetřit maskou z bramborové šťávy, která má čistící a stahující účinky. Do bramborové šťávy namočíme vatové tampony, které položíme na tvář. Podobně působí kolečka rajských jablíček.
+ Výbornou službu unavené, nečisté pleti prokáže maska z petrželové nati. Petrželovou nať rozmixujeme spolu s tvarohem a na tváři necháme působit dvacet minut.
Masky ovocné
+ O hydrataci a skvělou výživu se postará banán, ovocné kyseliny navíc zmenšují póry. Dobře vyzrálý banán stačí vidličkou rozmělnit, přidat lžičku zakysané smetany nebo bílého jogurtu a dobře propracovat v kaši, kterou naneseme na tvář.
+ Pokožku jemně odmastí a zároveň báječně osvěží jablková maska. Stačí jedno kyselejší jablko najemno nastrouhat, rozmíchat se lžičkou medu a nanést na tvář a do dekoltu.
+ Pokud je pleť unavená, sáhněme po pomeranči. Vymačkáme šťávu, přidáme dužinu z poloviny pomeranče a důkladně vyšleháme se čtyřmi lžičkami tvarohu. Naneseme na tvář a na krk, po půl hodině masku odstraníme vlažnou vodou.
(pru)
RADA SPIRITU
O krásu lze pečovat i obyčejnými ledovými kostkami z mrazničky. Když máme opuchlá víčka, stačí kostky zabalit do žínky a přiložit na oči.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500407
DnesDnes56
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3097
Tento měsícTento měsíc11753

Partnerské weby

apartman banner