Přivodí vám každé stoupnutí na váhu pocit neštěstí? Schováváte tělo do rozevlátých košil, širokých tunik, nosíte objemné svetry, oblékáte se do černé barvy, protože nadváhu báječně maskuje? Co s tím, když je jaro za dveřmi? Pokud stále oddalujete úspornější jídelníček a říkáte si, že s redukční dietou začnete až od pondělí nebo příští měsíc, máme pro vás tip. Zkuste si sama sebe představit, jak vám to bude slušet v pastelových barvách, až si do šatníku pořídíte pěkné kousky o jednu konfekční velikost menší. Správná motivace je základem úspěchu.
Zdraví především
Máte co dělat, abyste si zavázala tkaničky u bot, protože velké břicho vám brání se k nim sehnout? Zadýcháváte se při stoupání do schodů a máte pocit, že při ranním dobíhání autobusu vypustíte duši? Občas vás také bolí žaludek či žlučník? To je jeden z pádných důvodů k tomu, abyste se sebou něco začala dělat. Jestliže se necítíte ve svém tučném těle dobře a potřebu zhubnutí vnímáte víc jako zdravotní než estetický problém, máte vážný důvod zamyslet se nad tím, co si dávat na talíř. Zdravotní hledisko, případně doporučení lékaře je dostatečnou motivací k tomu, aby se člověk vážně zamyslel nad svým jídelníčkem, navíc dlouhodobě. Chce to jen uvědomit si, jak s každým zdravým soustem se budete cítit o pár roků mladší, svěží, fyzickou kondici vám bude okolí závidět.
Nový začátek
Mnohé inspiruje k hubnutí nový začátek. Stačí představa, že se ucházíte o skvělé zaměstnání. Umíte si spočítat, že při přijímacím pohovoru dostane jistě přednost atraktivní uchazečka s postavou modelky před ženou s nadváhou. Možná se pro dietu rozhodnete, když zjistíte, že má manžel či přítel kromě vás milenku. Až zjistíte, o koho se jedná, o to smutnější bude váš pohled do zrcadla a tím větší vztek vás povede k jasnému cíli - něco se sebou konečně udělat. Máte smutek na duši, protože se cítíte nesmírně osamělá? Když se ale nad sebou zamyslíte, kdo by stál o to získat sympatie a lásku ženy, která o sebe příliš nedbá, s utrápeným výrazem ve tváři, který celému světu signalizuje, že ji nic netěší? Zdravá životospráva přispěje nejen k lepší postavě, dobré náladě, ale také ke zdravému sebevědomí. A to už určitě stojí za to, aby se člověk vzdal oblíbených sušenek, hamburgerů, slaných chipsů nebo jiných dobrůtek, nemyslíte?
Změňte myšlení
Pro hubnutí je důležité vážit si sám sebe, mít rád své tělo, chce to změnit stav mysli. Uvědomit si, že jídlo není hřích, pochopit, co nás vlastně vede k tomu, že se přejídáme. K dobrému pocitu nasycení nemusí vést přece vydatná porce jídla. Snažte si udělat z jídla radostný obřad a ne opulentní hostinu, v jejímž závěru se budete cítit hanebně a místo skvělé nálady se dostaví vztek, pohrdání sama nad sebou, ztráta sebeúcty. Pamatujte na to, že dosažení vytoužené váhy není smyslem života, ale krokem k lepší fyzické i psychické pohodě, k většímu pocitu štěstí.
(vos)

RADA SPIRITU
Při dietě je důležité ujasnit si, co chcete dokázat. Nemějte však velké oči, postupujte krok za krokem. Stanovte si krátkodobý cíl a po určitém čase své snažení vyhodnoťte.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502815
DnesDnes320
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1067
Tento měsícTento měsíc14161

Partnerské weby

apartman banner