Vlasy jsou označovány za korunu ženské krásy. Ne ke každé ženě ale byla příroda štědrá. Krásných a zdravých vlasů lze docílit pravidelnou péčí. Aby byly vlasy v dobré kondici, někdy stačí myslet na zdánlivé maličkosti.
Co vlasům nejvíc škodí?
Tupírování. Je to osvědčená a jednoduchá úprava, jak svým vlasům dodat objem. Jestli kadeřím škodí, na to není jednoznačná odpověď. I v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Nejdůležitější je nechat si odborně zkrátit vlasy a pečlivě sledovat kadeřnici, jakým způsobem je upravuje do konečné podoby, neboť důležitý je způsob tupírování. Tak jako tak jde o nepřirozenou úpravu kadeří, může se při ní poškodit jejich vrchní ochranná vrstva.

Barvení. Změna je život a každá žena občas s barvami trochu experimentuje. Důležité je používat kvalitní výrobky. Rozhodně se nedoporučuje sáhnout při každém barvení po jiné značce, to by mohlo mít z dlouhodobého hlediska spíš katastrofální následky. Ale zkusit za určité období výrobek jiného výrobce není na závadu, neboť tak můžete zjistit, že vám jiný druh vyhovuje mnohem víc než ten, který jste dosud používala. Vedle šetrného barvení je vhodné používat vlasovou kosmetiku, která je speciálně určená pro barvené vlasy.

Gumička škodí. Nosíte každý den stejný účes, vlasy stažené do ohonu? V tom případě můžete počítat s tím, že se časem začnou vlasy oslabovat, mechanicky poškozovat a zvýší se jejich křehkost a lámavost.

Jídelníček. Jste častou návštěvnicí rychlých občerstvení, restaurací, domácí kuchyně je pouhou víkendovou záležitostí? Když se zaměříte na pestrý jídelníček, stravu, v níž nechybí ovoce a zelenina, luštěniny, obiloviny, ryby, drůbež, zvýšíte potraviny bohaté na zinek, železo, vitaminy skupiny B, pozitivně se to odrazí i na kvalitě vlasů.

Pozor na sluníčko. Dalším nepřítelem vlasů je UV záření, které má při častém a dlouhodobém působení řadu nežádoucích účinků. Sluneční paprsky, pokud nejsou vlasy chráněné, dokáží zničit ochrannou vrstvu obklopující vlas a proniknout do jeho struktury. Kadeře jsou pak vysušené, barvené vlasy ztrácejí barvu nebo mohou dokonce změnit odstín.
(mp)

RADA SPIRITU
Jestliže chcete zjistit, jaký typ kadeří máte, můžete vyzkoušet jednoduchý trik. Do sklenice s vlažnou vodou ponořte pramínek vlasů. Jestliže klesne ke dnu, nasály vlasy vlhkost, jsou suché a porézní.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500422
DnesDnes71
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3112
Tento měsícTento měsíc11768

Partnerské weby

apartman banner